چهارشنبه, 02 تیر 1400
چهارشنبه, 02 تیر 1400
Wednesday, 23 June 2021
روزنامه گیلان امروز [ شماره ۵۷۷۱ ]

گیلان امروز- معاون علوم پزشکی گیلان، با بیان اینکه دورهمی ها عامل اصلی انتقال ویروس است، اضافه کرد: عدم حضور در اجتماعات کوچک بیشتری اثر را در کاهش بیماری و توقف اپیدمی دارد.

دکتر آبتین حیدرزاده در گفت وگو با ایسنا، با ابراز تاسف از تداوم وضعیت قرمز استان گیلان، اظهار کرد: بیماری کرونا همچنان فعال است و در شبانه روز گذشته ۲۲۰ بیمار جدید را بستری کردیم.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ۱۰۵۰ بیمار کرونایی در سطح بیمارستان های گیلان بستری هستند، گفت: ۱۲۰ نفر نیز وضعیت بدی دارند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، از مراجعه ۴۵۰ بیمار جدید سرپایی به مراکز ۱۶ و ۲۴ ساعته استان خبر داد و تصریح کرد: این افراد داروهای لازم را دریافت کردند و از آنان خواسته شده در خانه ایزوله باشند.

حیدرزاده، توقف شیوع کرونا و بازگشت به وضعیت قبل از عید را نیازمند عزم همگانی دانست و خاطرنشان کرد: برای کاهش خیز اپیدمی رعایت کامل پروتکل های بهداشتی الزامی است.

وی با اشاره به یافته های علمی جهانی درباره راه های پیشگیری از شیوع کرونا، یادآور شد: پزشکان دریافته اند که محدودیت های رفت و آمد و قرنطینه شهرها و بستن راه ها و تعطیلی اصناف و مشاغل در شرایط اپیدمی بسیار اثرگذار و ارزشمند است، اما کمک زیادی به توقف بیماری نمی کند.

 

 

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان