سه شنبه, 12 مهر 1401
سه شنبه, 12 مهر 1401
Tuesday, 04 October 2022
روزنامه گیلان امروز [ شماره ۶۰۹۵ ]

 

گیلان امروز- شلیل یک میوه بسیار خوش طعم و پرطرفدار است که مصرف آن فواید مناسبی برای بدن دارد، جوان نگه داشتن پوست، بهبود خواب خوب و جلوگیری از کم خونی نمونه‌هایی از خواص میوه عالی شلیل است.

جلوگیری از سرطان: شلیل حاوی مقداری ویتامین ث و آ و دیگر پلی فنول‌هایی است که مانند آنتی اکسیدان عمل می‌کنند. آنتی اکسیدان موجود در شلیل می‌تواند از بدن در مقابل اثرات رادیکال آزاد که منجر به آسیب DNA می‌شود، محافظت کنند.

بهبود گوارش سالم: فیبر در رژیم غذایی جهت سالم نگه داشتن گوارش سالم بسیار ضروری است. مصرف فیبر می‌تواند روند سیستم گوارش را بهبود دهد. شلیل برای شما مقداری فیبر غذایی را فراهم آورد که به سلامتی سیستم گوارشی شما کمک می‌کند.

 التیام یبوست: یبوست مشکل رایجی است که در دستگاه گوارشی اتفاق می‌افتد. شلیل حاوی فیبر است که می‌تواند روده را نرم و به آن حرکت توده‌ای اضافه کند. این اقدام هم چنین به حرکات روده بزرگ کمک می‌کند که می‌تواند فرآیند دفع را تسهیل کند.

جوان نگه داشتن پوست: اگر میخواهید پوست محکم و جوانی داشته باشید، مصرف شلیل انتخاب خوبی است. شلیل نه تنها لذیذ و آب دار است بلکه حاوی مقدار زیادی ویتامین ث است که می‌تواند تولید کلاژن را در لایه‌های پوست افزایش دهد. کلاژن یک پروتئین است که بافت پوست را محکم و سفت نگه می‌دارد.

التیام سریعتر زخم: ویتامین ث موجود در شلیل نه تنها پوست شما را محکم و جوان نگاه می‌دارد بلکه می‌تواند التیام زخم‌ها را تسریع و تولید سلول‌های جدید به خصوص در پوست را افزایش دهد.

حفظ سلامتی قلب: فوایدی که شلیل برای سلامتی شما به همراه دارد، می‌تواند بهترین میوه از این لحاظ بر روی زمین باشد. شلیل حاوی مقدار زیادی پتاسیم و فیبر است. این دو ماده در سالم نگه داشتن قلب مهم هستند. پتاسیم می‌تواند سطح تپش قلب را در دامنه‌ی معمولی نگه دارد و از طرفی فیبر نیز احتمال ایجاد لخته در رگ‌های خونی را کاهش می‌دهد.

کاهش سطح کلسترول: کلسترول می‌تواند یک خطا و اشتباه در بدن انسان باشد. کلسترول بد می‌تواند شروع کننده ایجاد لخته درون شریان‌ها شود و عامل مشکلات قلبی عروقی گردد. مصرف شلیل می‌تواند به شما در کاهش کلسترول کمک کند، از آنجا که محتوای فیبری شلیل می‌تواند جلوی کلسترول را گرفته و بدن را از دست آن راحت کند.

کمک به کاهش وزن: شلیل انتخاب خوبی برای مصرف در رژیم غذایی است، اگر می‌خواهید وزن خود را کم کنید و بدن لاغری داشته باشید. شلیل تنها حاوی ۶۳ کیلو کالری است و سطح بالای فیبری دارد که می‌تواند به کاهش چربی در بدن کمک کند.

کاهش فشار خون: پتاسیم یک ماده معدنی است که سطح PH و فشار خون را در حد نرمالی نگه می‌دارد. فقدان پتاسیم می‌تواند باعث افزایش فشار خون شود که این می‌تواند برای افرادی که از فشار خون بالای مزمن رنج می‌برند، خطرناک باشد. شلیل منبع عالی پتاسیم است که می‌تواند به کاهش فشار خون در بدن کمک کند.

جلوگیری از ریزش مو: محتوای مواد مغذی موجود در شلیل می‌تواند پوست سر را تغذیه دهد و رشد ریشه مو را افزایش دهد. مصرف منظم شلیل می‌تواند به جلوگیری از ریزش مو و تقویت مو کمک کند.

 

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان