یکشنبه, 02 آبان 1400
یکشنبه, 02 آبان 1400
Sunday, 24 October 2021
روزنامه گیلان امروز [ شماره ۵۸۵۶ ]

 

گیلان امروز- نماینده آستانه‌اشرفیه در مجلس از موافقت سازمان شیلات جهت واگذاری اسکله و بندر کیاشهر به بخش خصوصی برای حوزه گردشگری خبر داد و گفت: سرمایه‌گذاران می‌توانند جهت انجام سرمایه‌گذاری در بندر کیاشهر ورود کنند.

به گزارش  دیارمیرزا، ابراهیم نجفی در جلسه معارفه « مرتضی عاطفی» شهردار جدید بندرکیاشهر اظهار داشت: سازمان شیلات جهت واگذاری اسکله و بندر کیاشهر به بخش خصوصی برای حوزه گردشگری موافقت کرده است و سرمایه‌گذاران می‌توانند جهت انجام سرمایه‌گذاری در بندر کیاشهر ورود کنند.

نماینده آستانه‌اشرفیه در مجلس ضمن آرزوی توفیق برای شهردار جدید بندر کیاشهر ابراز داشت: در همین‌جا چند توصیه به شهردار جدید بندر کیاشهر دارم و در وهله نخست از او انتظار دارم در مسیر کاری خود اجرای مصوبات شورا را در دستور کار قرار دهد و عامل وحدت بین اعضای شورا باشد.

نجفی اجرای قانونی طرح‌ها را هم توسط شهردار بندر کیاشهر خواستار شد و با بیان اینکه شهردار حتما باید بعد از مصوبه شورا مصوبه ماده پنج را هم برای عملیات عمرانی بگیرد گفت: شهرداران در جایگاهی هستند که قرار است از پول بیت‌المال استفاده کنند و ما نمی‌توانیم بر اساس سلایق شخصی عملیات عمرانی را در سطح شهر انجام دهیم.

 

عضو مجمع نمایندگان گیلان استفاده از سامانه سیماک و بهره‌گیری از مشاوران متخصص و ذیصلاح برای اجرای طرح‌های عمرانی توسط شهردار را مهم توصیف کرد و افزود: از شهردار بندر کیاشهر می‌خواهیم که به دنبال منابع اعتباری پایدار باشد زیرا بودجه شهر کفاف اجرای پروژه‌های عمرانی را نمی‌کند.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس از ایجاد پژوهشکده هواشناسی دریایی در بندر کیاشهر در صورت مهیا بودن زمین خبر داد و اضافه کرد: شهرستان شدن بندر کیاشهر هم از دیگر موضوعاتی است که به شخصه به عنوان نماینده مردم برای عملیاتی شدن آن تلاش‌های زیادی انجام داده‌ام و پیگیری‌هایم همچنان ادامه دارد.

نجفی با بیان اینکه بندر کیاشهر انصافا ظرفیت‌های بالایی دارد اظهار داشت: اخیرا بازدیدی از بندر کیاشهر و بندر انزلی داشتیم و طبق اعلام کمیسیون کشاورزی موافقت سازمان شیلات جهت واگذاری اسکله و بندر کیاشهر به بخش خصوصی برای حوزه گردشگری اخذ شده است و حتی اگر از خود شهرستان هم افرادی برای سرمایه‌گذاری آمادگی دارند، می‌توانند مراجعه کنند.

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان