سه شنبه, 06 مهر 1400
سه شنبه, 06 مهر 1400
Tuesday, 28 September 2021
روزنامه گیلان امروز [ شماره ۵۸۴۱ ]

 

 

گیلان امروز- فرقی ندارد در آتش سوزی کشته شوی، بالای دار بروی یا درگیری بمیری و حتی در خواب در زندان جانت را بگیرند؛ انتهای لات بازی نزاع، قتل، قصاص یا مرگ است. به قول بسیاری از آن ها اگر پا در راه شرارت گذاشتی، یا کشته می شوی یا می کشی که در هر دو صورت بازنده اصلی خودت خواهی بود.

 

اصغر خارجی، کلکسیونر جرم و شرارت

یکی از مجرمانی که کلکسیون جرایم را در پرونده خود دارد و هیچ جرمی نیست که نکرده باشد و جزو اراذل و اوباش دهه ۸۰ بود، اصغر نصیری معروف به اصغر خارجی است.

این اراذل و اوباش که در آن زمان جزو اراذل سطح یک تهران بود، سرقت های خاص شگردش بود. جواهرات فروشی ها و فروشگاه های کیف و  کالا های لوکس کلکسیونردار ها را هم در کمتر از ۵ دقیقه خالی می کرد. او نیمی از عمرش را در زندان سپری کرد و از ۱۴ سالگی با بزن بهادری در کانون اصلاح و تربیت برای خودش نامی فراهم کرد.

این اراذل که به واسطه کارهایش نفر اول لیست دستگیری اراذل و اوباش در طرح های دوره سردار رادان بود، توانست یکی دوبار قبل از دستگیری فرار کند، اما سرانجام در ۲۸ سالگی دستگیر شد و به زندان رجایی شهر منتقل شد. اصغر خارجی که کابوس مردم جنوب شهر و پلیس بود سرانجام در دهم مرداد سال ۸۵ در حالیکه روی تختش در زندان خواب بود با ضربات چاقو به قتل رسید. نوچه ها و رفقای اصغر خارجی بعد از دستگیری او از ترس دستگیری راهی شمال شده و در انفجار گاز ویلا جانشان را از دست دادند.

 

مهدی سیاه کشته شده در زندان

سنی نداشت، اما بزن بهادر محله فلاح بود و همه او را قبول داشتند. از بچگی معروف شده بود به مهدی سیاه، انواع شرارت ها را انجام داده بود و در اول جوانی به لیست اراذل و اوباش سطح یک تهران راه یافته بود و پلیس در به در دنبال او بود.

اولین جرمش را در ۹ سالگی انجام داد و همکلاسی اش را با چاقو مجروح کرد. نام او خیلی زود سر زبان ها افتاد و محله فلاح تبدیل به جولانگاه شرارت های او شد. هر روز تعداد شکایت ها از نزاع ها و درگیری های او با اهالی بالاتر می رفت تا اینکه در لیست ۳۰۰ اراذل سطح یک تهران قرار گرفت، او دستگیر و به رجایی شهر منتقل شد، این شرور در زندان نزدیک به ۵۰ درگیری ایجاد کرده بود و در آخر در دی ماه سال ۸۹ در سن ۲۴ سالگی در زندان از سوی افراد ناشناس کشته شد.

 

پلیس علی مطلب را کشت

مردادماه سال ۸۶ در جریان طرح دستگیری اراذل و اوباش پلیس متوجه شد "علی-ح" معروف به علی مطلب شرور محله هاشمی بار دیگر شرارت ها و اقدامات مجرمانه خودش را آغاز کرده است. بررسی ها نشان می داد مطلب سرکرده باندی مخوف است که معروف به یاکوزا هستند چرا که روی بدن خود علائم یاکوزا ها را خالکوبی کرده اند.

اعضای این باند علاوه بر اعمال خلاف عفت عمومی و عربده کشی از سرکردگان توزیع مواد مخدر هم بودند. ابتدا یکی از اعضا در محله شریعتی با مواد مخدر دستگیر شد، اما خبری از علی مطلب در تمام مخفیگاه ها نبود. پلیس با پیگیری اطلاعاتی متوجه شد شرور سطح یک، قاچاقچی مواد مخدر و از مجرمان تحت تعقیب در محله اکباتان مخفی شده است. شامگاه ۱۵ مرداد وقتی پلیس قصد داشت علی را دستگیر کند، این شرور روی پلیس آتش گشود و ماموران هم به ضرب گلوله او را به قتل رساندند.

 

مصطفی بختی آدم کشت، قصاص شد

اواخر اسفندماه سال ۹۳ بود و همه آماده استقبال از عید نوروز بودند. خودرو دو جوان مقابل دکه ای در محل سراج توقف کرد تا پسر اهل محله خزانه سیگار بخرد، همان که پسر جوان از خودرو پیاده شد با مصطفی بختی ، شرور سراج چشم در چشم شد و درگیری آن ها بالا گرفت، پسر ۲۷ ساله در یک چشم بهم زدن با چاقو شاهرگ پسر غریبه را می زند و از محل فرار می کند.

ساعتی بعد پسر مجروح می میرد و اراذل محله سراج به اتهام قتل تحت تعقیب قرار می گیرد. سه ماه بعد مصطفی دستگیر و مشخص می شود او از اراذل و اوباش محله سراج است که بسیاری از جرایمش عربده کشی، نزاع و قدرت نمایی است.این شرور که به خاطر جای چاقو روی صورتش به صورت زخمی مشهور بود، در زندان رجایی شهر اعدام شد.

 

وحید مرادی از لات مجازی تا کشته شدن در زندان

بدون شک جنجالی ترین لات دهه ۹۰ کسی نیست جز وحید مرادی، فردی که فیلم های رجز خوانی اش در هر پیج اینستاگرام و داخل گوشی ها وجود داشت. مرادی ۴۳ ساله که چندین سابقه دستگیری به علت شرارت داشت، هر روز در فضای مجازی مشهور تر می شد تا اینکه ۲۶ اردیبهشت ۹۷ خبری منتشر شد مبنی بر اینکه وحید مرادی دوستش را در ولنجک کشته و فرار کرده است. چند روز بعد پلیس رد وحید مرادی را در غرب کشور زد و موفق شد قبل از خروج از کشور او را دستگیر کند.

با دستگیری وحید مرادی او به تیتر اول رسانه ها و فضای مجازی تبدیل شد. همه از او می نوشتند و لقب عقاب را به او می دادند. او از قتل گفت و بعد از تحقیقات مقدماتی به زندان رجایی شهر رفت، اما در دعوایی که در هواخوری آغاز و بعد به سلول ها کشیده شد با تیزی به قتل رسید و پرونده لات بازی و زندگی اش همزمان بسته شد.

 

 

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان