سه شنبه, 06 مهر 1400
سه شنبه, 06 مهر 1400
Tuesday, 28 September 2021
روزنامه گیلان امروز [ شماره ۵۸۴۱ ]

 

گیلان امروز- رئیس کل دادگستری گیلان در نشست بررسی مشکلات زیست محیطی ، گفت : سرمایهنشست بررسی مشکلات زیست محیطی گیلان گذاران واحد‌های تولیدی و کارخانجات موظفند پیش از راه اندازی واحد‌های تولیدی نسبت به ساخت تصفیه خانه مطابق با استاندارد واحد خود اقدام کنند.

حجت الاسلام والمسلمین حمزه خلیلی با تاکید بر لزوم نظارت بیشتر اداره کل حفاظت محیط زیست گیلان افزود: آلوده کردن محیط زیست به بهانه ایجاد اشتغال به هیچ عنوان پذیرفته نیست و با واحد‌های متخلف برخورد قانونی می‌شود.

وی تصریح کرد: برخی از آلایندگی‌های واحد‌های تولیدی به رودخانه‌های پایین دست هم سرایت کرده و مسئولان مربوطه و دستگاه‌های متولی باید به جد پیگیری این موضوع باشد و در صورت هرگونه کوتاهی در این زمینه با مدیر متخلف برخورد می‌شود.

نشست بررسی مشکلات زیست محیطی گیلاندادستان رشت هم در این نشست گفت: واگذاری هرگونه مجوز ایجاد واحد‌های تولیدی پیش از تایید زیر ساخت‌های زیست محیطی آن تخلف است.

مهدی فلاح میری با اشاره به آلودگی برخی از رودخانه‌های گیلان افزود: متولی اصلی رسیدگی به معضلات محیط زیست، اداره کل محیط زیست است و در صورت مشاهده کوچکترین کم کاری در زمینه زیست محیطی باید به دادگستری گزارش داده شود

وی تصریح کرد: متاسفانه اراده‌ ای در برخی از دستگاه‌های متولی وجود ندارد و برخورد قاطع با آلوده کنندگان محیط زیست از سوی دستگاه‌ها انجام نمی‌شود .

وی همچنین معضل زباله سروان را یکی از معضلات استان دانست و افزود: باید حل این معضل تسریع شود.

احمد اقایی ، معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری گیلان هم در این جلسه گفت: صیانت و حفاظت از محیط زیست گیلان دغدغه اصلی مردم است و بر اساس قانون فعالیت اقتصادی باید بر مدار حفظ محیط زیست بوده و مانع تخریب منابع خدادادی گیلان شود.

عباس صابر ، معاون امور هماهنگی عمرانی استانداری گیلان هم در این جلسه گفت : با توجه به تولید فاضلاب متفاوت در کارخانجات مختلف ، تمامی واحد‌های تولیدی و صنعتی موظف به احداث تصفیه خانه در واحد تولیدی خود هستند.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان هم در این جلسه گفت: شهرک صنعتی رشت یکی از چند شهرک صنعتی بزرگ کشور است که با توجه به سوابق احداث و مدرن بودن واحد‌های تولیدی ، باید زیر ساخت‌های لازم برای کاهش آلایندگی آن فراهم شود.

فرهاد دلق پوش افزود : از ۳ هزار واحد تولیدی در گیلان ۴۵ واحد آلاینده هستند که از این تعداد ۶ واحد آلاینده در شهرک صنعتینشست بررسی مشکلات زیست محیطی گیلان رشت وجود دارد که باید با حمایت از این مجموعه‌های تولیدی و پرداخت تسهیلات برای احداث تصفیه خانه اقدام کنند

احسان اله شکری ، معاون نظارت اداره کل حفاظت محیط زیست گیلان هم در این جلسه گفت: تمامی شهرک‌های صنعتی موظف به راه اندازی تصفیه خانه هستند و در صورت مشاهده هرگونه تخلف به دستگاه‌های قضایی معرفی می‌شوند.

 

 

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان