سه شنبه, 06 مهر 1400
سه شنبه, 06 مهر 1400
Tuesday, 28 September 2021
روزنامه گیلان امروز [ شماره ۵۸۴۱ ]

 

 

گیلان امروز- مدیرجهاد کشاورزی رشت گفت: امسال به ۷۰ نفر از برنجکارانی که شالیزار خود را به صورت نکاشت گذاشتند اخطار داده شد.

مسعود اسدی پرور در گفت و گو با ایسنا با اشاره به اینکه افزایش درآمد برنجکاران یکی از اهداف مهم این اداره است، گفت: شهرستان رشت بزرگترین شهرستان برنج خیز کشور است و هم اکنون شالیکاران در برخی از شالیزارهای این شهرستان در حال پرورش راتون و دیگر محصولات کشاورزی از جمله باقلا، سبزیجات برگی و غده‌ای هستند.

وی افزود: راتون برنجی کم‌زحمت و گرانتر از برنج اولیه است که پرورش آن منجر به افزایش تولید برنج سفید و درآمد برنجکاران این شهرستان شده است.

اسدی‌پرور خاطرنشان کرد: اگر درآمد برنجکاران بیشتر شود و تولید برنج برایشان صرفه اقتصادی مناسبی داشته باشند دیگر به فکر فروش زمین نمی‌افتند و کشاورز زادگان بیشتری تمایل خواهند یافت تا برای برنجکاری در شالیزار فعالیت کنند.

مدیر جهاد کشاورزی رشت گفت: از آنجاییکه که شهرستان رشت مرکز استان گیلان محسوب می‌شود، افراد از دیگر استانهای کشور در برخی مواقع وسوسه می‌شوند که خانه دومی را در این شهرستان داشته باشند اما باید هوشیار باشند که به هیچ وجه در اراضی کشاورزی و شالیزارها نخواهند توانست خانه‌ای بسازند.

وی گفت: به صورت شبانه‌روزی برای برخورد با هر گونه ساخت و ساز  یا افرادی که شالیزار را به صورت نکاشت نگه می‌دارند، در حال  گشت زنی هستیم و برخورد قانونی با این افراد متخلف صورت خواهد گرفت.

اسدی پرور تصریح کرد: متاسفانه با گران شدن زمین‌های کشاورزی برخی از صاحبان این اراضی برای اینکه شالیزار را قابل فروش کنند آن را به صورت نکاشت نگه می دارند که در این صورت با این افراد برخورد می‌شود.

وی گفت: امسال در شهرستان رشت به ۷۰ نفر از افرادی که در شالیزار خود برنج نکاشتند اخطار داردیم و اگر این اخطار به سه مورد برسد طبق احکام قضایی زمین را از صاحب ملک گرفته و در اختیار افرادی قرار می دهیم که کشت برنج انجام دهند.

 

 

 

 

 

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان