یکشنبه, 04 مهر 1400
یکشنبه, 04 مهر 1400
Sunday, 26 September 2021
روزنامه گیلان امروز [ شماره ۵۸۴۰ ]

 

گیلان امروز- به مناسبت روز سینما اسماعیل میرغضنفری فرماندار بندر انزلی با حضور در انجمن سینمای جوانان این شهرستان با رئیس این انجمن و چندتن از مدرسان و  مستند سازان دیدار و گفتگو کرد .

میرغضنفری به نقش مهم هنر در فرهنگ سازی جامعه اشاره کرد و گفت : هنر در حکم یک زبان است و نقش بسیار مهم و انکار ناپذیری در روند تکامل اجتماعی داشته و خواهد داشت ، به گونه‌ای که یکی از ابزار مهم پیشرفت بشریت هنر بوده و هست . اگر هنر و هنرمند در تاریخ بشریت وجود نداشت تکامل جوامع انسانی بدین صورت که امروز شاهد آن هستیم ممکن نبود . هیچ جامعه‌ای بدون هنر نمی تواند روح پرنشاطی داشته باشد . وی به استفاده از هنر در پیشبرد امور اجتماعی اشاره کرد و گفت : به عنوان کسی که به هنر علاقه مند هستم اعتقادم این است که اگر ابزار و قدرت هنر را بتوانیم به درستی استفاده کنیم خیلی از مشکلات در جامعه که با آن دست به گریبان هستیم را می توانیم با همین قدرت حل کنیم و به اهداف ارزشمند خود برسیم ، ولی متاسفانه ذات هنر با ذات دولت سازگار نیست و تاریخ ارتباط بین هنر و دولت نشان می‌دهد که هیچ زمان ارتباط خوبی با هم نداشته اند . یا هنر در خدمت حاکمیت و دولت قرار گرفته یا حاکمیت ، دولت را ابزار کرده تا از هنر برای منافع خودش بهره بگیرد .

 میر غضنفری مردم بندر انزلی را مردمانی با فرهنگ و خوش ذوق در زمینه هنر دانست و اظهار داشت : به عنوان کسی که به هنر علاقه دارم می دانم که کار شما هم سخت است و هم تهیه ابزار های مورد نیاز برای ارائه اثر به مراتب سخت تر و از آنجا که این شهرستان بحمدالله در عرصه های مختلف هنری دارای افراد نام آوری است تلاش خواهم کرد تا همراه و همیار خوبی برای هنرمندان باشم .

 

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان