چهارشنبه, 13 مرداد 1400
چهارشنبه, 13 مرداد 1400
Wednesday, 04 August 2021
روزنامه گیلان امروز [ شماره ۵۸۰۲ ]

گیلان امروز- کارگران سد شفارود پس از چهار ماه عدم دریافت حقوق و پرداخت حق بیمه دست به تجمع اعتراضی در مقابل فرمانداری رضوانشهر زدند، فرماندار این شهرستان با حضور در بین کارگران قول مساعد جهت پیگیری مطالبات کارگران را داد.

به گزارش فارس ، روند احداث سد شفارود در شهرستان رضوانشهر که از سال ۹۲ آغاز شده است بارها با چالش‌ها و مشکلات متعددی مواجه شده و همه‌ساله شاهد تجمع اعتراضی بسیاری از کارگران این پروژه به علت عدم دریافت حقوق و پرداخت حق بیمه و غیره هستیم.

 گویا حاشیه‌ها و مشکلات پیش روی این پروژه تمامی ندارد و امروز بار دیگر کارگران سد شفارود نسبت به عدم امنیت شغلی و معوقات پنج‌ماهه حقوق و مزایای خود دست به اعتراض زده و خواستار پرداخت حقوق خود در این شرایط سخت معیشتی شدند.

فرماندار رضوانشهر با حضور در بین کارگران قول پیگیری مطالبات و حل مشکلات آنان را داده و تأکید کرد که بنده در کنار شما هستم و تا حصول نتیجه کامل و رفع مشکلات در کنار کارگران زحمتکش خواهم بود.

سد مخزنی شفارود در شش کیلومتری غرب مرکز شهرستان رضوانشهر با حدود ۵۷ درصد پیشرفت فیزیکی، جهت تأمین آب کشاورزی، صنعت، شرب و تولید انرژی در حال احداث است که شامل تأمین آب موردنیاز کشاورزی به مقدار ۴۵۵ میلیون مترمکعب در سال، تأمین آب موردنیاز حفظ محیط‌زیست ۳۳.۸ میلیون مترمکعب در سال، تأمین آب شرب شهرهای رضوانشهر، پره سر، تالش و ماسال ۲۳ میلیون مترمکعب در سال، تأمین آب موردنیاز صنایع به مقدار ۱۰ میلیون مترمکعب در سال، تولید انرژی برق‌آبی ۲۵.۳ گیگاوات ساعت متوسط سالیانه، سطح زیر کشت ۳.۴۵۰ هکتار است.

 

 

 

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان