چهارشنبه, 13 مرداد 1400
چهارشنبه, 13 مرداد 1400
Wednesday, 04 August 2021
روزنامه گیلان امروز [ شماره ۵۸۰۲ ]

 

بخش اجتماعی- مرد میانسال در حالی برای دومین بار به اتهام قتل خواهرزاده‌اش در دادگاه محاکمه شد که منکر این جنایت است.

به گزارش خبرنگار حوادث «ایران»، رسیدگی به این پرونده از پاییز سال ۹۷ با گزارش یک درگیری در ورامین آغاز شد. پس از آن مأموران بلافاصله به محل نزاع رفتند و بررسی‌های اولیه نشان داد که مرد ۳۷ ساله‌ای به‌ نام سعید با ضربه‌های قمه مجروح و به بیمارستان منتقل شده است اما دقایقی بعد به خاطر شدت جراحات وارده فوت کرد. تحقیقات میدانی مأموران نشان داد که سعید پس از درگیری با دایی اش قاسم مجروح شده است.

به این ترتیب قاسم بازداشت شد و به قتل خواهرزاده‌اش اعتراف کرد اما در ادامه مدعی شد که در این درگیری تنها نبوده است. پس از اعترافات متهم و بازداشت سایر مظنونان درگیری و تکمیل تحقیقات، پرونده با صدور کیفرخواست به شعبه دوم دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد.

در ابتدای جلسه پدر و مادر قربانی که قیم فرزند خردسال مقتول هستند برای متهم درخواست حکم قصاص کردند. مادر قربانی گفت: برادرم بی‌رحمانه و با ضربه‌های قمه پسرم را کشت و به همین خاطر گذشت نمی‌کنم.

پس از آن متهم به جایگاه رفت و گفت: حضور در درگیری را قبول دارم ولی من ضربه قمه را به خواهرزاده‌ام نزدم و نمی‌دانم چه کسی این کار را کرده است. من به تازگی خانه‌ای خریده بودم که کولر نداشت. به خانه قبلی رفته بودم تا کولر گازی را باز کنم و به خانه جدیدم بیاورم. وقتی مقابل در رسیدم همسرم را هراسان مقابل در دیدم که می‌گفت خواهرزاده‌هایم به خانه من حمله ور شده‌اند. همان موقع داخل خانه رفتم و با خواهرزاده‌ها و چند نفر از دوستانشان روبه رو شدم. آنها همگی شمشیر و قمه داشتند که به سمتم حمله کردند. سعید با قمه به من حمله کرد و چند ضربه هم به من زد که همان موقع روی زمین نشستم و قمه را برداشتم و ضربه‌ای به سمت او زدم اما نمی دانم قمه به کجا خورد.

قاضی پرسید: در پلیس آگاهی اظهارات ضد و نقیضی را مطرح کرده ای. قبلاً گفته بودی خواهرزاده‌ام را زدم اما قصد قتل نداشتم و بار دیگر مطرح کردی نمی‌دانم چه کسی او را کشته است.

متهم جواب داد: باور کنید حقیقت را می‌گویم. من قمه را از روی زمین برداشتم اما نمی‌دانم ضربه به کجا خورد. من آن روز مواد مصرف کرده بودم و حال طبیعی نداشتم.

سپس سایر شرکت کنندگان در نزاع منجر به قتل که همگی با قرار وثیقه آزاد بودند از خود دفاع کردند.

برادر متهم گفت: وقتی خواهرزاده‌هایم و دوستانشان به خانه برادرم حمله‌ور شدند آنها شمشیر و قمه در دست داشتند و ما هیچ وسیله‌ای نداشتیم. من اتهام شرکت در نزاع را قبول دارم اما من هم ضربه‌ای به مقتول نزدم.

با ادعای این مرد در دادگاه پرونده برای ازسرگیری تحقیقات به دادسرا برگردانده شد و پس از تکمیل تحقیقات، قاسم بار دیگر با حضور در دادگاه و تکرار اظهاراتش از خودش دفاع کرد و بازهم مدعی شد که ضربه کشنده با قمه را او نزده است.

با پایان دفاعیات متهم، قضات برای صدور رأی وارد شور شدند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان