چهارشنبه, 13 مرداد 1400
چهارشنبه, 13 مرداد 1400
Wednesday, 04 August 2021
روزنامه گیلان امروز [ شماره ۵۸۰۲ ]

 

بخش اجتماعی- وقتی از زندان آزاد شدم، دوباره به سمت اعتیاد و خلافکاری رفتم. دیگر آن قدر آلوده شده بودم که با خودروهای سرقتی مسافرکشی می کردم و درون همان خودروها نیز به استعمال مواد مخدر می‌پرداختم تا این که ...

این ها بخشی از اظهارات جوان 26ساله سابقه‌داری است که در عملیات تعقیب و گریز نیروهای گشت کلانتری سپاد در حالی دستگیر شد که درون خودروی سرقتی مشغول استعمال مواد مخدر بود. این جوان پس از آن که به سوالات تخصصی افسر تجسس درباره ماجرای سرقت هایش پاسخ داد، به تشریح سرگذشت سیاه خود پرداخت و به مشاور دایره مددکاری اجتماعی کلانتری سپاد مشهد گفت: تا 16سالگی در یکی از شهرهای استان سیستان و بلوچستان زندگی می کردم و به مدرسه می رفتم. از زمانی که به خاطر دارم پدر و مادرم همواره با هم اختلاف داشتند و درگیر بودند. با آن که هیچ گاه رنگ آرامش را در خانه ندیدم ولی تا مقطع راهنمایی تحصیل کردم. پس از آن هم پدرم که در قطعه زمینی کشاورزی می کرد، به دلیل خشکسالی و کم آبی بیکار شد چرا که دیگر نمی توانست به کشاورزی ادامه بدهد. بعد از این ماجرا بود که پدرم تصمیم به مهاجرت گرفت.

خلاصه حدود 10 سال قبل بود که زمین کشاورزی را به بهای ناچیزی فروختیم و در منطقه «کشف» مشهد ساکن شدیم. پدرم باز هم نتوانست شغل مناسبی برای خودش پیدا کند و به ناچار عازم شمال کشور و به عنوان نگهبان در یک پروژه ساختمانی مشغول کار شد. من هم که تک پسر بودم و از خدمت سربازی معاف شدم، مغازه ای را در یکی از مراکز تجاری منطقه سپاد مشهد اجاره کردم و به فروش پوشاک پرداختم اما به دلیل این که آشنایی زیادی با این حرفه نداشتم، نه تنها سودی نمی بردم بلکه ضرر هم می کردم. در این میان به خاطر موقعیتی که در فضای پشت مغازه ام وجود داشت، به همراه برخی از دوستانم و به صورت تفریحی استعمال مواد مخدر را شروع کردم. طولی نکشید که به مصرف مواد مخدر صنعتی روی آوردم و همه سرمایه ام بر باد رفت. خیلی زود ورشکسته و بیکار شدم به طوری که حدود چهار سال قبل دیگر کسی به دلیل چهره آشفته ام کاری به من نمی داد و من همچنان بیکار بودم. به همین خاطر و برای تامین هزینه های اعتیادم در حالی به سرقت خودرو روی آوردم که مادرم نیز در خانه های مردم کارگری می کرد. از آن روز به بعد با خودروهای سرقتی مسافرکشی می کردم و بعد از مدتی قطعات قابل فروش آن را به سرقت می بردم و خودرو را در منطقه ای خلوت رها می کردم. آرام آرام به یک دزد حرفه ای تبدیل شدم و چند بار طعم زندان را چشیدم. به دلیل این که رابطه عاطفی و اخلاقی با مادرم نداشتم، بعد از آزادی از زندان هم سراغ مادر و خواهرم نمی رفتم و روزگارم را با دوستانم پای بساط مواد مخدر می گذراندم. آخرین بار حدود 9ماه قبل بود که از زندان آزاد شدم و به خلافکاری های قبلی‌ام ادامه دادم تا این که حدود ساعت 7صبح زمانی که داخل یک پراید سرقتی در منطقه «کشف» مشغول استعمال مواد مخدر بودم، مورد‌ظن نیروهای انتظامی قرار گرفتم و با رها کردن خودرو از محل گریختم اما نتوانستم از چنگ پلیس بگریزم و آن ها پس از طی مسافتی مرا دستگیر کردند. شایان ذکر است، با صدور دستوری ویژه از سوی سرگرد جعفر عامری (رئیس کلانتری سپاد) تحقیقات نیروهای ورزیده تجسس برای کشف دیگر سرقت های این سارق سابقه دار ادامه یافت.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان