چهارشنبه, 13 مرداد 1400
چهارشنبه, 13 مرداد 1400
Wednesday, 04 August 2021
روزنامه گیلان امروز [ شماره ۵۸۰۲ ]

 

گیلان امروز- رئیس پلیس پیشگیری فرماندهی انتظامی استان از اجرای ۱۲ مرحله طرح امنیت محله محور در محلات مختلف شهرستان های گیلان خبر داد و گفت: در ۳ ماه گذشته بیش از ۳۰۰۰ سارق دستگیر شدند.

سرهنگ محمد حجتی امنیت محله محور را بخش مهمی از اقدامات پلیس پیشگیری در راستای انجام ماموریت ها عنوان و اظهار کرد: طی سه ماهه نخست امسال، ۱۲۷ محله توسط کارشناسان انتظامی شناسایی و ۱۲ مرحله طرح امنیت محله محور در این محلات اجرایی شد.

وی با بیان اینکه در سه ماه گذشته بیش از ۳۰۰۰ سارق، بیش از ۶ هزار و ۲۰۰ فروشنده موادمخدر و معتاد، ۶۵۰ نفر از سربازان و مشمولان غایب، ۷۰۰ نفر هنجارشکن و مزاحم آسایش و آرامش مردم و بیش از ۱۹۰ نفر اتباع غیرمجاز دستگیر شدند، افزود: در این مدت، ۳ هزار و ۷۳۰ فقره انواع سرقت، بیش از ۳۳۰ کیلوگرم انواع موادمخدر و حدود ۹۴ هزار عدد انواع کالای های ممنوعه و قاچاق کشف شد.

رئیس پلیس پیشگیری فرماندهی انتظامی استان گیلان تصریح کرد: در این راستا پرونده قضائی تشکیل و افراد دستگیر شده برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی معرفی شدند.

این مقام انتظامی بیان کرد: طی ۳ ماهه نخست امسال، ۲۷۰ مورد کلاس آموزشی در سطح مساجد، مدارس، مجتمع های تجاری، مسکونی و اصناف سراسر استان از سوی رده های پلیس پیشگیری برگزار و در همین راستا بیش از ۱۵۰۰ بسته آموزشی حاوی مطالب آموزشی، انتظامی و راه های پیشگیری از سرقت در بین جامعه هدف از طریق فضای مجازی با همکاری ادمین های شبکه های اجتماعی در شهرستان ها نشر و بازنشر داده شد.

سرهنگ حجتی به فعالیت ۹ موسسه خدمات حفاظتی و مراقبتی در سطح استان اشاره کرد و گفت: هدف از تشکیل این مؤسسات، ارتقاء ظرفیت و توان ناجا در پیشگیری از وقوع جرایم و ارائه خدمات انتظامی، حفاظتی و مراقبتی به مردم است.

وی از برگزاری چندین نشست تعاملی با مدیران مؤسسات حفاظتی و مراقبتی و فعالیت موثر این مراکز در راستای برخورد با جرایم در سطح استان خبر داد و اضافه کرد: در همین راستا، ۱۵ مورد همکاری توسط عوامل مؤسسات مراقبتی و حفاظتی با ماموران انتظامی در راستای دستگیری سارقان، کشف موادمخدر، کشف کالای قاچاق و دیگر جرایم انجام شد.

 

 

 

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان