چهارشنبه, 02 تیر 1400
چهارشنبه, 02 تیر 1400
Wednesday, 23 June 2021
روزنامه گیلان امروز [ شماره ۵۷۷۱ ]

 

گیلان امروز- مسئول سازمان بسیج جامعه فرهنگیان گیلان با اشاره به لزوم استانداردسازی و ارتقای امکانات در مدارس گفت: بسیاری از مدارس استان به مرمت و بازسازی نیاز دارد.

علی رفاهتی در گفت‌وگو با تسنیم ، درباره اقدامات جهادی فرهنگیان بسیجی در مناطق محروم‌ گیلان اظهار داشت: گروه‌های جهادی در حوزه‌های علمی در همه شهرستان‌ها حضور دارند.

رفاهتی با تأکید بر اینکه این فعالیت شامل تمامی معلمان در تمامی دروس اعم از ریاضی، فیزیک، شیمی و مباحث دیگر است افزود: معلمان باید در جهت تقویت حوزه پرورشی چند دقیقه‌ای از کلاس را صرف آموزش نکات معرفتی، اعتقادی قرآنی و سایر مسائل روز اختصاص دهند.

مسئول سازمان بسیج جامعه فرهنگیان گیلان افزود: اعتقاد ما بر این است که روانشناسی نمی‌تواند آسیب‌های اجتماعی که در خانواده است را به طور کامل حل کند و آن چیزی که انسان را از مسیر آسیب‌ها به خوبی‌ها هدایت می‌کند مسیر عرفانی و دینی است.

مسئول سازمان بسیج جامعه فرهنگیان گیلان خاطرنشان کرد: ما مدیران مدارس و معلمان را با مدیران محلات ارتباط می‌دهیم و با تعاملات ایجاد شده بین مدیر محلات و مدیران مدرسه دانش‌آموزانی که از نظر مادی، معنوی و علمی نیاز به ارتقاء دارد از امکانات لازم برخوردار می‌شوند.

رفاهتی مهمترین مطالبه معلمان را رفع تبعیض دانست و گفت: بسیاری از معلمان با سابقه بالا از وضعیت مالی بسیار خوبی برخوردار نیستند اما شاگردانشان در موقعیت‌های شغلی دیگر ظرف مدت چند سال توانستند به وضعیت مالی خوبی برسند.

وی با تأکید بر اینکه تفاوت‌ها و تبعیض‌های بسیاری در این زمینه وجود دارد که باید برطرف شود عنوان داشت: مطالبه دیگر معلمان حقوق آن‌ها است زیرا حق و حقوقی که بر اساس قانون باید به معلمان تعلق گیرد به درستی انجام نمی‌شود.

مسئول سازمان بسیج جامعه فرهنگیان گیلان با بیان اینکه در بسیاری از موارد مطالبات معلمان انباشته و سرریز شده تصریح کرد: در بسیاری از موارد با انباشته شدن مطالبات حقوقی آموزش و پرورش و دولت از پس پرداخت مطالبه مالی فرهنگیان بر نمی‌آیند.

رفاهتی با اشاره به اینکه بسیاری از مدارس استان نیاز به مرمت و بازسازی و ارتقای امکانات دارد افزود: 40 درصد از مدارس از استانداردها برخوردار نیستند که نیاز است استانداردهای لازم در حوزه ملزومات آموزشی، ابزار های گرمایشی و سایر موارد برای آن‌ها تأمین شود.

وی با بیان اینکه نبود امکانات و غیراستاندارد بودن مدارس تنها در روستاها مشهود نیست و در سطح شهر نیز دیده می‌شود گفت: در مدارس برخی از نقاط شهری استان گیلان هنوز هم بخاری گازی وجود دارد که این موضوع خطر بسیار خطرآفرین است.

.

 

 

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان