چهارشنبه, 02 تیر 1400
چهارشنبه, 02 تیر 1400
Wednesday, 23 June 2021
روزنامه گیلان امروز [ شماره ۵۷۷۱ ]

 

 

گیلان امروز- رئیس سازمان بنادر و دریانوردی کشور از سهم پنج درصدی آستارا در حمل و نقل دریایی شمال خبر داد.

محمد راستاد، در جریان سفر به شهرستان مرزی و بندری آستارا، در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: بندر آستارا توانسته است طی سالیان اخیر سهم قابل توجهی را از جابجایی کالا در دریای خزر به خود اختصاص بدهد.

وی با بیان اینکه بالغ بر پنج درصد از تخلیه و بارگیری بنادر شمال کشور به بندر آستارا اختصاص دارد، ادامه داد: با توسعه روبناها و تجهیزات که توسط سرمایه گذار بخش خصوصی و لایروبی در کانال دسترسی این بندر که در حال انجام است، امیدواریم حداکثر ظرفیت ممکن را در این بندر داشته باشیم.

وی اضافه کرد: با تحقق این هدف، می توان گفت که بندر آستارا می تواند سهم و نقش مهمتری را در حمل و نقل دریایی شمال کشور ایفا کند.

راستاد در بخش دیگر سخنان خود در خصوص آخرین وضعیت منطقه ویژه اقتصادی بندر آستارا، خاطرنشان کرد: یکی از مزایای این شهرستان، منطقه ویژه اقتصادی بندر است.

وی با بیان اینکه از مزایای این منطقه، کمک به بازرگانی و فرآیند ورود و خروج کالا می باشد، تصریح کرد: تمام تشریفات قانونی تبدیل این بندر به منطقه ویژه اقتصادی انجام شده است و در حال حاضر از لحاظ بهره گیری از مزایای آن هیچ محدودیتی وجود ندارد.

معاون وزیر راه و شهرسازی با تأکید بر اینکه عمده بنادر تجاری کشور، منطقه ویژه اقتصادی هستند، توضیح داد: بر اساس قانون، این مناطق جزء قلمرو گمرکی محسوب نمی شوند و امکان واردات کالا به آنها بدون محدودیت وجود دارد.

وی اضافه کرد: به میزان ارزش افزوده ای که روی کالا ایجاد می شود می توان واردات قطعی و  همچنین صادرات انجام داد.

 

 

 

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان