چهارشنبه, 02 تیر 1400
چهارشنبه, 02 تیر 1400
Wednesday, 23 June 2021
روزنامه گیلان امروز [ شماره ۵۷۷۱ ]

 

گیلان امروز- معاون علوم پزشکی گیلان، با اشاره به چرایی کند شدن روند واکسیناسیون کرونا در استان، گفت: می توانیم برای واکسن با پلتفرم ویروس کشته شده یا ضعیف شده از همان پلتفرم در برندهای دیگر استفاده کنیم.

دکتر آبتین حیدرزاده در گفت وگو با ایسنا، با بیان اینکه وضعیت بیماری کرونا در استان گیلان تثبیت شده است، اظهار کرد: این وضعیت به معنی حذف بیماری نیست و همچنان باید پروتکل های بهداشتی را رعایت کنیم تا مجددا شاهد پیک نباشیم.

وی از بستری شدن ۵۸ بیمار جدید کرونایی طی شبانه روز گذشته خبر داد و افزود: در حال حاضر ۲۳۰ بیمار کرونایی در سطح بیمارستان های استان گیلان بستری هستند و ۳۸ نفر در وضعیت وخیم قرار دارند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، با اشاره به چرایی کند شدن روند واکسیناسیون کرونا در استان، تصریح کرد: تعداد زیادی از افراد خارج از برنامه نوبت بندی واکسیناسیون مراجعه کردند و همکاران ما برای اینکه افراد آزرده خاطر نشوند و بدون واکسن برنگردند، اقدام به واکسینه کردن آنان کردند.

حیدرزاده، با بیان اینکه به زودی دوز دوم واکسن کرونا تحویل استان می شود، اضافه کرد: دانشمندان و متخصصان رشته های عفونی و ویروسی در کل دنیا تاخیر در تزریق دوز دوم این واکسن بین دو تا چهار هفته را قابل قبول می دانند لذا با برنامه ریزی های صورت گرفته سعی می کنیم تاخیر بیشتر نشود.

وی با اشاره به وجود واکسن های کرونا با پلتفرم های مشابه و برندهای متفاوت در کشورهای دنیا، گفت: می توانیم برای واکسن با پلتفرم ویروس کشنده شده یا ضعیف شده از همان پلتفرم در برندهای دیگر استفاده کنیم.

معاون علوم پزشکی گیلان، با بیان اینکه پلتفرم های داخلی واکسن کرونا در حال تولید بوده و به زودی تحویل دانشگاه های علوم پزشکی می شود، خاطرنشان کرد: می توانیم برای دوز دوم از پلتفرم های داخلی استفاده کنیم.

حیدرزاده، از تزریق بیش از ۱۵ هزار دوز واکسن روزانه جهت جبران تاخیر خبر داد و عنوان کرد: با همکاری مردم و توجه به نوبت بندی ها از تاخیر تزریق بیش از یک ماه جلوگیری خواهیم کرد.

 

 

 

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان