چهارشنبه, 02 تیر 1400
چهارشنبه, 02 تیر 1400
Wednesday, 23 June 2021
روزنامه گیلان امروز [ شماره ۵۷۷۱ ]

 

گیلان امروز- معاون هنری و امور سینمایی گیلان گفت : سینماهای استان مشروط  به رعایت ضوابط و مقررات دوران کرونا امکان بازگشایی دارند.

سید امیر مصباح در مصاحبه با ایرنا اظهار داشت: بر اساس تصمیم کشوری هیچ سینمایی از ابتدای همه‌گیری کرونا «ملزم» به بازگشایی نبوده بلکه هر سینمایی مایل باشد می‌تواند فعال باشد مشروط بر اینکه بتواند ضوابط و مقررات مربوط به دوران کرونا را رعایت کند .

وی افزود: با توجه به اینکه وضعیت  کرونا همچنان بحرانیست ، پروتکل‌ها در سینماها شدیدتر اعمال می‌شود و اگر مقررات این دوران در سینماهای بازگشایی شده رعایت نشود به قطع برخورد می شود چرا که سلامت مردم اولویت است.

وی یکی از چالش های سینماداران در ایام کرونا را علاوه بر تعطیلی های مکرر نداشتن فیلم عنوان و ابراز امیدواری کرد شورای صنفی نمایش هر چه زودتر در این زمینه تصمیم گیری نماید .

سینماهای گیلان از روزهای نخست تیرماه بعد از تعطیلات یکصد روزه ناشی از بحران کرونا با ۵۰ درصد ظرفیت و رعایت شیوه نامه های بهداشتی آغاز به کار کرد، اما هیچ گاه به حالت فعال در نیامد.

با بروز بحران کرونا در گیلان فعالیت ۲۰ آموزشگاه هنری، تماشاخانه خصوصی و ۳۵ گروه نمایشی دچار وقفه شد و جامعه هنری استان را در وضعیت شدید آسیب مالی قرار داد.

در استان گیلان ۱۰ سالن سینمایی در قالب ۹ سینما فعال است که با آغاز سال جدید و اعلام وضعیت قرمز برای بار چهارم سینماهای گیلان به حالت تعطیل درآمد.

 

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان