چهارشنبه, 02 تیر 1400
چهارشنبه, 02 تیر 1400
Wednesday, 23 June 2021
روزنامه گیلان امروز [ شماره ۵۷۷۱ ]

 

 

گیلان امروز- استاندار گیلان بر ضرورت انجام برنامه‌ریزی جامع‌نگر برای تامین مایحتاج مردم تاکید و تصریح کرد: موجودی کالاهای اساسی و عرضه آنها در بازار با قیمت منصفانه، به طور مداوم پایش شود.

ارسلان زارع در جلسه کارگروه تنظیم بازار استان گفت: نظارت، کنترل، بازرسی، پایش مستمر موجودی کالاهای اساسی، قیمت منصفانه در بازار و دسترسی آسان برای همه مردم از وظایف این کارگروه است.

وی با اشاره به دشواری  ای تأمین یارانه کالاهای اساسی به سبب شرایط دشوار جنگ اقتصادی به ویژه طی سه سال اخیر ادامه داد: برنامه‌ریزی مناسب و جامع‌نگر برای تأمین مایحتاج مردم خصوصاً کالاهای ضروری همواره باید مورد توجه دستگاه‌های عضو کارگروه تنظیم‌بازار به ویژه سازمان‌های صمت و جهادکشاورزی باشد.

استاندار گیلان بر لزوم بهره‌گیری از ظرفیت‌های مردمی همچون بسیج اصناف، سازمان‌های مردم نهاد و تیم‌های تشکیل شده برای نظارت و پایش مستمر قیمت‌ها و توزیع عادلانه کالاها تا زمان دسترسی کامل مصرف‌کنندگان تأکید کرد.

وی به گزارش جهادکشاورزی استان مبنی بر افزایش ۳۵ درصدی جوجه‌ریزی در فروردین ماه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل اشاره و خاطرنشان کرد: بر این مبنا بیش از سهمیه فعلی قابلیت پشتیبانی بازار استان و مرکز کشور در ماه آتی وجود دارد و افزون بر ۴۰۰۰ تن گوشت مرغ نیز به صورت منجمد ذخیره‌سازی می‌شود.

استاندار گیلان نقش آفرینی تعزیرات حکومتی در نظارت بر بازار را یادآور شد و وجود ۲۰ درصد تخلف در بازرسی‌ها را نیازمند آگاهی‌بخشی بیشتر رسانه‌ای با تولید محتواهای مناسب در جهت رعایت تقوا و عدالت در میان اصناف دانست.

وی به مصوبه افزایش نرخ کرایه تاکسی در شهر رشت نیز اشاره و بر ضرورت نظارت بر نصب نرخ نامه و کد شناسایی راننده در درون خودرو تأکید کرد.

 

 

 

سواحل و تفرجگاه‌های برون‌شهری گیلان تعطیل می شوند

استاندار گیلان بر استمرار تولید محتواهای رسانه‌ای در تبیین اهمیت مراعات و توجه به الزامات کرونایی تأکید کرد و گفت: با توجه به محدودیت‌های اعمال شده در تعطیلات پایان هفته، تمامی سواحل و تفرجگاه‌های برون‌شهری استان در بازه زمانی مذکور، مسدود می‌شوند.

ارسلان زارع در جلسه ستاد مدیریت کرونا گیلان، از همکاری مردم در رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در برگزاری مراسم شب های قدر و نیز نقش آفرینی صداوسیما و رسانه‌ها در پوشش مناسب برنامه های این ایام برای بهره گیری مردم در منازل، قدردانی کرد.

استاندار گیلان با اشاره به اعلام وزارت بهداشت مبنی بر خروج گیلان از وضعیت قرمز کرونایی و قرار داشتن 14 شهرستان در وضعیت نارنجی و سه شهرستان املش، تالش و شفت در شرایط زرد گفت: براساس گزارش امروز ستاد ملی مقابله با کرونا مدت شروع تا پایان دوره پیک اخیر بیماری در گیلان در کوتاه ترین زمان ممکن یعنی 25 روز بوده که یک رکورد محسوب شده و جای قدردانی دارد.

نماینده عالی دولت در گیلان به خسته بودن کادر درمانی با بیش از 14 ماه حضور در خط مقدم مقابله با این بیماری اشاره و اظهار کرد: اگرچه تعداد بستری ها نسبت به هفته های گذشته کاهش 50 درصدی داشته اما این آمار نسبت به اسفندماه سال گذشته نمایانگر افزایش دوبرابری است که جای نگرانی دارد.

وی با بیان اینکه همچنان میزان رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در استان از میانگین کشوری پایین‌تر است، گفت: از همه شهروندان و هم‌استانی‌ها انتظار می رود که برای قطع زنجیره انتقال ویروس، همچنان الزامات بهداشتی را به‌طور جدی مورد توجه قرار دهند.

استاندار گیلان با اشاره به اینکه علیرغم تأکیدات مکرر، همچنان خواروبارفروشی ها، نانوایی ها و قهوه خانه ها کمترین میزان رعایت توصیه های بهداشتی را دارند، افزود: میزان بازرسی و نظارت بر اصناف افزایش 40 درصدی داشته اما نیازمند اهتمام بیشتر به ویژه از سوی فرمانداران در سطح شهرستان هاست.

وی تأکید کرد: نظارت دقیق بر فعالیت‌های اصناف به‌منظور رعایت کامل اجرای پروتکل‌ها صورت گیرد و برخورد با متخلفان، مطابق با قانون و بدون چشم‌پوشی باشد چراکه حفظ سلامت مردم، مهمترین اولویت است.

زارع به موفقیت در اجرای تصمیمات ستاد ملی و استانی با اقدامات فرهنگی اشاره و اضافه کرد: در برگزاری فرآیند آزمون کلاس های نهم و دوازدهم و ممنوعیت سفر در تعطیلات عید سعید فطر ، باید تولید محتواهای آگاهی‌بخش رسانه ای مبنی بر اهمیت توجه به توصیه های بهداشتی و نقش آن در کنترل و مقابله با بیماری، استمرار یابد.

وی اضافه کرد: باتوجه به محدودیت های اعمال شده در تعطیلات پایان هفته، تمامی سواحل و تفرجگاه های برون شهری استان در بازه زمانی اعلام شده، مسدود می شوند.

 

 

 

 

 

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان