چهارشنبه, 29 اردیبهشت 1400
چهارشنبه, 29 اردیبهشت 1400
Wednesday, 19 May 2021
روزنامه گیلان امروز [ شماره ۵۷۴۵ ]

 

گیلان امروز- فرماندار شهرستان رشت با بیان اینکه ریشه کنی بیماری منحوس کرونا نیازمند همت همگانی است گفت: در حال حاضر در مراکز درمانی شهرستان رشت ۳۷۹ بیمار بستری هستند.

علی فتح اللهی در جلسه شهرستانی ستاد کرونا رشت اظهارکرد: مقابله با کرونا ویروس که یکسالی است فراگیر شده، همت همگانی را می‌طلبد.

فرماندار شهرستان رشت با تاکید بر اینکه از ظرفیت های شب قدر بهره لازم گرفته شود گفت: همه ما در این شب‌های باقی مانده جهت ریشه کنی این ویروس منحوس از بشریت و سلامتی مستدام به درگاه الهی دعا کنیم.

وی ادامه داد: نفس کشیدن و سلامتی بزرگترین هدیه الهی است، بحران کرونا ویروس تلنگری ایجاد کرد که هر جایگاهی که داریم بدان مغرور نباشیم، چرا که پست، مدرک و جایگاه هرگز نخواهد توانست در برابر این ویروس بایستد.

فتح اللهی با بیان اینکه ویروس کرونا در این مدت همه فعالیت‌های جهان را مختل کرده است اذعان کرد: این ویروس اقتصاد و فعالیت‌های بشری را با مشکلاتی روبه رو کرده، همه بحران های اقتصادی، سیل و زلزله در مدت کوتاهی حل می شد اما این ویروس همه فعالیت های بشری را بیش از یک سال است که تحت شعاع قرار داده است.‌

فرماندار رشت با تاکید بر اینکه ویروس کرونا بسیار هوشمندانه عمل می کند اذعان کرد: هر کجا به اصول بهداشتی توجهی نشده و ضعیف عمل شود، ویروس بسیار قوی است و برعکس هر وقت به پروتکل های بهداشتی توجه شود و از عادی انگاری نشود با این ویروس منحوس مقابله لازم انجام می شود.

فتح اللهی با تاکید بر اینکه باور کنید که شرایط عادی نیست اضافه کرد: با دستور و استفاده از قوه قهریه این ویروس ریشه کن نخواهد شد، ریشه کنی این ویروس یک همت همگانی را می طلبد.

وی میانگین رعایت پروتکل های بهداشتی طبق اعلام ستاد کرونا طی هفته گذشته در گیلان را ۵۱ درصد اعلام کرد و گفت: اکنون این آمار به ۶۱ درصد افزایش یافته است و با میانگین کشوری تنها یک درصد فاصله دارد.‌

 

 

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان