چهارشنبه, 29 اردیبهشت 1400
چهارشنبه, 29 اردیبهشت 1400
Wednesday, 19 May 2021
روزنامه گیلان امروز [ شماره ۵۷۴۵ ]

 

 

گیلان امروز- همه‌گیری جهانی ویروس کرونا بدون شک چشم‌انداز مسافرتی را در سراسر کشور‌های دنیا تغییر داده است. طبق اعلام انجمن هتلینگ و اقامتگاه‌های جهان، از تاریخ ۶ مه ۲۰۲۰ بسیاری از هتل‌ها در کشور‌های مختلف فعالیت خود را متوقف کرده‌اند و زمانی که قرار باشد مسافران به این هتل‌ها بازگردند، باید از حفظ سلامتی آن‌ها اطمینان حاصل شود. با توجه به این موضوع، به زودی شاهد حذف موارد زیادی از خدمات اتاق در هتل‌ها خواهیم بود که قبل از COVID-۱۹ به راحتی در اختیار مسافران قرار می‌گرفت.با اطلاع از این موارد شما می‌توانید خود را برای تغییرات ایجاد شده در سفر‌های بعدی آماده کنید. این موارد را با هم می‌بینیم.

 

۱. مینی بار‌ها

متاسفانه باید بگوییم که دیگر از میان وعده‌های اواخر شب و قهوه اوایل صبح خبری نیست. به منظور کاهش نقاط لمسی در هتل‌ها، فعالیت مینی بار‌ها به زودی متوقف می‌شود و دستگاه‌های قهوه‌ساز و شیشه‌ای حذف خواهند شد. با این که چنین چیزی در ظاهر خوب به نظر نمی‌رسد، باید بدانید که به عنوانی حرکتی مثبت در افزایش بهداشت هتل‌ها تلقی می‌شود. با توجه مطالعه منتشر شده در سال ۲۰۱۵، انواع باکتری‌هایی مانند «باسیلوس» (Bacillus) و «سودوموناس» (Pseudomonas) در مخازن زباله‌های قهوه دستگاه‌های مختلف اسپرسو وجود دارند.

 

۲. خدمات اتاق

توجه داشته باشید که تمیز کردن کاغذ‌ها با الکل تقریبا غیرممکن است؛ در نتیجه، منو‌های موجود برای خدمات اتاق به ندرت تمیز شده و محلی برای تجمع ویروس‌ها هستند. از این رو شما نیاز به روشی دیجیتالی برای درخواست انواع خدمات اتاق خواهید داشت. در بعضی موارد، حذف این منو‌ها حتی ممکن است به معنای قطع فعالیت آشپزخانه‌های داخل هتل و ماموران خدماتی برای ارائه سرویس به اتاق‌ها باشد تا بتوان تماس بین افراد را کاهش داد.

 

۳. کلید‌های کارتی

در حال حاضر هتل‌ها برای قفل و باز کردن درب اتاق‌هایشان از کارت‌های اعتباری رمزگذاری شده استفاده می‌کنند. در کنار آلودگی بالای این کارت‌ها، دستگیره‌ها نیز می‌توانند عامل انتقال انواع میکروب‌ها و ویروس‌ها باشند. در حال حاضر نیاز به ایده‌ای جدید برای جایگزینی با موارد فعلی، بیش از همیشه احساس می‌شود. با این که چنین تغییری در شرایط موجود، هزینه‌های هنگفتی برای تمامی هتل‌ها به همراه خواهد داشت؛ اما، برای جلوگیری از گسترش ویروس کرونا ضروری است. ممکن است به زودی شاهد باز شدن درب‌ها به صورت اتوماتیک و بدون لمس باشید و دیگر دستگیره‌ها را لمس نکنید.

 

۴. میز مطالعه و پذیرایی

خبر بد این است که نباید انتظار داشته باشید در سفر بعدی خود برای اقامت در هتل، میز مناسبی برای انجام موارد کاری داشته باشید. باید بدانید که متاسفانه مجبور خواهید بود تا کارهایتان را به تختخواب خود ببرید. طبق تحقیقات TravelMath، میز‌ها در بین آلوده‌ترین سطوح موجود در اتاق‌های هتل با متوسط ۶۱۴,۹۰۷ واحد باکتری در اینچ مربع قرار دارند.

 

۵. کنترل از راه دور دستگاه‌ها

اگر در فضای اتاق هتل به فکر برداشتن کنترل از راه دور دستگاهی افتادید، بهتر است قبل از لمس آن به سراغ مواد ضدعفونی کننده بروید. «الکس کرکوود» (Alex Kirkwood)، بنیانگذار مجموعه Kirkwood Collection به عنوان گروهی از بوتیک هتل‌ها در این باره می‌گوید:من معتقدم که می‌توان تمام موارد موجود در هتل‌ها را از راه دور کنترل و نیاز به لمس آن‌ها را با برنامه‌های نرم‌افزاری گوشی‌های هوشمند جایگزین کرد.

در حقیقت بر اساس تحقیقات سال ۲۰۱۲ انجمن میکروبیولوژی آمریکا، کنترل از راه دور جزء آلوده‌ترین اشیاء در اتاق هتل به حساب می‌آید و با لمس فراوان توسط افراد مختلف منبعی مناسب برای انتقال ویروس کرونا است.

 

۶. وسایل کنترلی لمسی

اتوماسیون و هوشمندسازی، نام اصلی‌ترین بازی تجاری در آینده نه چندان دور خواهد بود. به این معنی که ممکن است هرگز مجبور نشوید به صورت دستی سیفون توالت را بکشید یا حتی چراغ‌ها در اتاق هتل روشن کنید. همچنین شیر‌های هوشمند دارای حسگر تشخیص حرکت دست یا نمونه‌های کنترلی بدون لمس نیز به زودی به استاندارد جدید جهانی در سطح صنعتی تبدیل خواهند شد.

 

۷. وان و جکوزی

حذف تجربه دورهمی دوستانه و انرژی بخش داخل یک جکوزی رویایی یا وانی پر از آب گرم برای رهایی از فشار‌های روانی یک روز خسته کننده، واقعا غم‌انگیز به نظر می‌رسد. با این حال ویروس کرونا شما را مجبور به فراموش کردن چنین تجربه لذت بخشی خواهد کرد. به این دلیل که وان‌ها و جکوزی‌ها می‌توانند احتمال آلوده شدن مهمانان را در شرایط بسته، گرم و مرطوب محیط افزایش دهند، در حال حاضر حذف آن‌ها بهترین گزینه برای حفظ سلامتی افراد به حساب می‌آید.

 

۸. اتاق‌های کوچک میکرو هتل‌ها

میکرو هتل‌ها، در واقع هتل‌هایی ۲ ستاره و اقتصادی با اتاق‌های بسیار کوچک هستند که با هدف کاهش هزینه‌های اقامت مسافران طراحی می‌شوند. با این حال به دلیل ضرورت رعایت هر چه بیشتر موارد بهداشتی در شرایط فعلی جهان، تصمیم بر این است که چنین اتاق‌هایی جای خود را به نمونه‌های بزرگ‌تر بدهند. این اتاق‌ها به دلیل فضای بسیار کوچکی که دارند، عموما از گردش هوای مناسبی برخوردار نیستند و همچنین فاصله بین تخت و دیوار در آن‌ها بسیار کم است. از این رو، نیاز به ایجاد یک سطح و فاصله خاص بهداشتی برای اطمینان از سلامت مسافران ضروری خواهد بود.

 

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان