چهارشنبه, 29 اردیبهشت 1400
چهارشنبه, 29 اردیبهشت 1400
Wednesday, 19 May 2021
روزنامه گیلان امروز [ شماره ۵۷۴۵ ]

 

گیلان امروز- نماینده رودسر و املش در مجلس لزوم نگاه ویژه به صنعت چای داخلی را به ویژه در سال ۱۴۰۰ خواستار شد و گفت: مردم منتظر اقدامات جدی مسئولان برای رفع موانع تولید هستند.

به گزارش شبستان محمد صفری در جریان افتتاح و بهره‌برداری از یک کارخانه چای نگاه ویژه به صنعت چای داخلی را به ویژه در سال 1400 مورد تاکید قرار داد و اظهار داشت: مردم منتظر اقدامات جدی مسئولان برای رفع موانع تولید هستند.

 نماینده رودسر و املش در مجلس شعار تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها که توسط مقام معظم رهبری در طلیعه امسال اعلام شد را مورد اشاره قرار داد و اذعان کرد: چند سالی است که سمت و سوی شعارهای سال به حوزه تولید و اشتغال سوق پیدا کرده که این امر نشان دهنده توجه ویژه مقام معظم رهبری به بحث اقتصاد است.

صفری ملک میان با بیان اینکه استان گیلان دارای محصولات کشاورزی استراتژیکی مانند برنج و چای است عنوان کرد: در دو شهرستان رودسر و املش علاوه بر سایر محصولات دیگر در بحث چای نیز حرف‌های بسیار زیادی برای گفتن داریم به طوری‌که رتبه نخست تولید چای را در سطح کشور این دو شهرستان از آن خود کرده‌اند.

عضو کمیسیون امور داخلی و شوراهای مجلس لزوم نگاه و اهتمام ویژه مسئولان ذیربط نسبت به صنعت چای ایرانی را به ویژه در سال جدید لازم و ضروری خواند و ابراز داشت: باید برنامه‌ها و اقدامات در حوزه چای به گونه‌ای تدوین و عملیاتی شود تا شاهد ارتقاء سطح کمی و کیفی این صنعت که می‌تواند برای ما برگ برنده‌ای محسوب شود باشیم.

وی ارتقاء سطح اقتصادی چایکاران به ویژه چایکاران مناطق رودسر و املش را با اجرای سیاست‌گذاری‌های هدفمند خواستار شد و تصریح کرد: شهرستان‌های رودسر و املش با توجه به غنای سرزمینی که دارند به ویژه از حیث استعدادهای خدادادی، فکری، انسانی و نیروهای متخصص بنابراین می‌طلبد همه ما در راستای ایجاد هم‌افزایی بیشتر، وحدت و همدلی داشته باشیم.

نماینده رودسر و املش در مجلس با تاکید بر اینکه مردم منتظر اقدامات مسئولان محلی، استانی و کشوری برای رفع موانع و مشکلات حوزه تولید هستند اظهار داشت: همه ما از خانه ملت به عنوان قوه قانونگذار گرفته تا همه نهادها و قوای سه‌گانه باید از تمام ظرفیت‌های خود برای رفع موانع تولید استفاده کنیم.

صفری برطرف کردن موانعی که بعضا در شهرستان‌های رودسر و املش در بحث تولید وجود دارد را خواستار شد و افزود: در یکسال اخیری که به عنوان نماینده مردم شریف رودسر و املش خدمت کردم موضوعات زیادی را مورد پیگیری قرار داده و به نتیجه رسیدم و برای رفع سایر مشکلات موجود هم رایزنی‌ها همچنان ادامه دارد.

 

 

 

 

 

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان