چهارشنبه, 29 اردیبهشت 1400
چهارشنبه, 29 اردیبهشت 1400
Wednesday, 19 May 2021
روزنامه گیلان امروز [ شماره ۵۷۴۵ ]

 

گیلان امروز- رییس اتاق بازرگانی مشترک ایران و روسیه در سفر کاری به فدراسیون روسیه ، با آقای سرگی میلوشکین مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی " لوتوس " آستراخان روسیه  دیدار و گفتگو کرد.

بنا به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی گیلان ،در این نشست که برخی از مدیران آن دستگاه حضور داشتند طرفین در خصوص توسعه همکاری‌های اقتصادی و تجاری بین دو کشور تاکید کردند.

هادی تیزهوش  تابان در ابتدا از تلاش آقای میلوشکین برای افزایش مبادلات تجاری تشکر و قدردانی کرد. وی با اساره اینکه  منطقه آزاد انزلی به عنوان‌ تنها منطقه آزاد دریای کاسپین می‌تواند رابطه خوبی با منطقه ویژه اقتصادی " لوتوس " داشته باشد با ابراز امیدواری مبنی بر گسترش همکاری ها تصریح کرد: با تغییر مدیریت در منطقه آزاد انزلی شاهد تحول اساسی در روابط دو منطقه باشیم.

رییس اتاق بازرگانی مشترک ایران و روسیه یاد آور شد: مجوز برگزاری نمایشگاه توانمندی‌های جمهوری اسلامی ایران در آستراخان صادر شده و با فروکش کردن شیوع ویروس کرونا این نمایشگاه برگزار خواهد شد.

وی افزود: در مسیر زمینی برای حمل و نقل کالا از ایران به روسیه و برعکس مشکلاتی وجود دارد و به این دلیل لازم است کشتی‌های رو-رو در دریای کاسپین به کار گرفته شوند.

آقای میلوشکین هم ضمن ابراز خرسندی از این دیدار اظهار داشت: منطقه آزاد انزلی برای منطقه ویژه اقتصادی لوتوس  نقش محوری دارد.

وی با تاکید بر اینکه در این شرایط سخت که رفت و آمدها دشوار شده است  ابراز امیدواری کرد: امیدواریم که بتوانیم  با مدیریت جدید منطقه آزاد انزلی یک جلسه ویدئوکنفرانسی داشته باشیم .

وی همچنین این مهم را هم تاکید کرد :لازم است حمل و نقل دریایی تقویت گردد.

میلوشکین اضافه کرد:ما می‌دانیم شما ایرانی‌ها دارای قدمت چهارهزارساله در امر تجارت هستید و ما باید از تجربیات شما در این زمینه استفاده کنیم. با همکاری یکدیگر می‌توانیم مشکلات لجستیک را حل نماییم.

به گفته مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی لوتوس آستراخان روسیه ،یک شرکت ایرانی به نام " رزا " از مجموعه هلدینک گلرنگ قطعه زمینی را در منطقه ویژه اقتصادی " لوتوس " دریافت کرده و در حال احداث کارخانه برای تولید انواع شامپوها، صابون‌ها و انواع شوینده‌های خانگی هستند.

وی اضلفه کرد:البته این اولین شرکت ایرانی است که در این منطقه ثبت شده است و فعالیت این شرکت می‌تواند نمونه‌ای باشد برای شرکت‌های ایرانی تا بتوانند در این منطقه سرمایه‌گذاری نمایند.

وی در خاتمه ابراز امیدواری کرد: با کاهش شدت شیوع ویروس کرونا بتوانند همراه با یک هیأت بزرگ تجاری به ایران سفر نمایند.

 

 

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان