چهارشنبه, 29 اردیبهشت 1400
چهارشنبه, 29 اردیبهشت 1400
Wednesday, 19 May 2021
روزنامه گیلان امروز [ شماره ۵۷۴۵ ]

گیلان امروز- نماینده مردم رشت و خمام در مجلس با بیان اینکه باید از فروش اراضی کشاورزی به دلالان و سرمایه‌داران جلوگیری شود گفت: یکی از راه‌های تحقق این امر حمایت از محصولات کشاورزی گیلان به ویژه محصولات استراتژیک است.

محمدرضا احمدی سنگری در گفت‌وگو با شبستان ، فروش اراضی کشاورزی به دلالان و سرمایه‌داران آن هم به قیمت‌های بسیار ناچیز را مورد اشاره قرار داد و اظهار داشت: یکی از راه‌های جلوگیری از چنین فجایعی حمایت مؤثر از محصولات کشاورزی گیلان به ویژه محصولات استراتژیک استان است.

وی نامگذاری امسال به نام سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها را توسط مقام معظم رهبری متذکر شد و ضمن بررسی نقش مجلس در این امر عنوان کرد: مجلس انقلابی برای ریل‌گذاری جهت رفع موانع تولید و صنعت آمادگی کامل داشته و برای حمایت از محصولات ساخت داخل عزمی جدی دارد.

احمدی وضع قوانین، بازنگری در برخی قوانین و دستورالعمل‌های بازدارنده و اصلاح آن‌ها را از جمله رسالت‌هایی که برای تحقق شعار سال بر دوش مجلس است، خواند و اضافه کرد: چای و برنج دو محصول استراتژیک گیلان به شمار می‌روند و خرید تضمینی این محصولات یکی از راهکارهای افزایش رغبت در کشاورزان است.

عضو کمیسیون اصل 90 مجلس حمایت از چایکاران و شالیکاران استان گیلان به ویژه در حوزه تامین نهاده‌های کشاورزی، سموم و کودهای شیمیایی را اصلی مهم برشمرد و یادآور شد: برای این موارد پیشنهادات خوبی توسط نمایندگان ارائه شده است و ما هم به عنوان نمایندگان ملت در مجلس به جد پیگیر این موضوعات هستیم.

وی وضع و تعیین نرخ خرید تضمینی برگ سبز چای با قیمتی خوب و با هدف حمایت از تولیدات این بخش و ارتقاء جایگاه محصول تولید داخل را مورد تاکید قرار داد و اذعان کرد:‌ یکی از پیشنهاداتی که ما در مجلس پیگیر آن هستیم بحث خرید تضمینی برنج است تا بدینوسیله کشاورزان و شالیکاران بتوانند با قیمتی عادلانه محصول خود را عرضه کنند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس کشاورزی را از جمله مزیت‌های قابل توجه استان گیلان دانست و خاطرنشان کرد: گیلان علاوه بر برنج و چای در تولید بسیاری از محصولات باغی، مرکبات، گوشت سفید، شیلات، آبزی‌پروری و نظایر آن پیشتاز است بنابراین باید از  تولیدکنندگان حمایت‌های ملموس‌تری به عمل آید.

 

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان