یکشنبه, 27 خرداد 1403
یکشنبه, 27 خرداد 1403
Sunday, 16 June 2024
روزنامه گیلان امروز [ شماره ۶۵۲۵ ]
دیدار رییس اتاق بازرگانی مشترک ایران و روسیه با رییس اتاق بازرگانی تاتارستان

تفاهم نامه مشترک همکاری های اقتصادی ایران و تاتارستان امضا می شود

۱۴۰۰/۰۲/۰۶ چاپ

گیلان امروز- هادی تیزهوش تابان رییس اتاق بازرگانی مشترک ایران و روسیه در سفری کاری خود به روسیه و انجام رایزنی با مسئولان سازمان های دولتی و بخش های خصوصی فدراسیون روسیه جهت تسهیل در مراودات تجاری و بازرگانی فعالان اقتصادی ایران با آقای شامیل آقایف رییس اتاق بازرگانی و صنعت جمهوری تاتارستان در دفتر کار ایشان با وی ملاقات کرد.

در این دیدار که آقای آرتور نیکلایف معاون اول اتاق بازرگانی تاتارستان نیز حضور داشتند طرفین در خصوص توسعه روابط اقتصادی و تجاری ایران و جمهوری تاتارستان بحث و تبادل نظر نمودند.
آقای شامیل آقایف در این نشست که علاقه زیادی به توسعه‌ روابط تجاری و بازرگانی با جمهوری اسلامی ایران دارند،اظهار داشت :
جمهوری تاتارستان هم از لحاظ صنعتی و هم از لحاظ کشاورزی بسیار پیشرفته است و آماده هرگونه‌ همکاری با ایران هستند.
رییس اتاق بازرگانی مشترک ایران و روسیه هم در این نشست با اظهاراینکه روسیه و ایران روند همکاری های اقتصادی جدیدی را برای توسعه مناسبات آغاز کرده اند گفت :
ما در حال تدوین نقشه راه برای توسعه روابط تجاری و اقتصادی با مناطق مختلف فدراسیون روسیه هستیم که جمهوری تاتارستان برای ما از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.
تیزهوش تابان افزود:بازرگانان ایرانی تمایل زیادی برای واردات نهاده‌های دامی از جمهوری تاتارستان دارند. در پایان این جلسه مقرر گردید تفاهم‌نامه‌ای برای گسترش همکاری‌ها بین دو طرف تنظیم گردد تا در دیدار بعدی که احتمالا در ایران صورت‌ خواهد گرفت به امضا برسانند.
لازم به ذکر است که در این سفر آقای تیزهوش تابان با آقای مولایی سرپرست سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در قازان نیز ملاقات کردند.

به اشتراک بگذارید:
برچسب‎ها : ایران و روسیه

نظر شما:

security code
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان