چهارشنبه, 29 اردیبهشت 1400
چهارشنبه, 29 اردیبهشت 1400
Wednesday, 19 May 2021
روزنامه گیلان امروز [ شماره ۵۷۴۵ ]

 

گیلان امروز- معاون فنی و آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان جلوگیری از بروز سیلاب‌های مخرب را از جمله مزایای اجرای طرح‌های آبخیزداری اعلام کرد و گفت: در سال گذشته و با استفاده از منابع صندوق توسعه ملی توانستیم پروژه های آبخیزداری را در هفت شهرستان گیلان اجرایی کنیم.

فریور نقوی در گفت‌وگو با شبستان ، اجرای پروژه های آبخیزداری در هفت شهرستان گیلان با استفاده از منابع صندوق توسعه ملی را مورد اشاره قرار داد و اظهار داشت: تلاش می‌کنیم با استفاده از منابع ملی و استانی طرح‌های آبخیزداری به بهترین نحو و به تناسب نیاز حوزه‌های آبخیز شهرستان‌ها در گیلان اجرایی شوند.

معاون فنی و آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان تخصیص 15 میلیارد تومان اعتبار از محل صندوق توسعه ملی برای عملیات مکانیکی پروژه‌های آبخیزداری گیلان در سال 99 را مورد اشاره قرار داد و افزود: رویکرد اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گیلان در بحث اجرای پروژه‌های آبخیزداری رویکردی پیشگیرانه است.

نقوی گابیون بندی، خشکه چین، بندهای چپری و بندهای سنگی - ملاتی را از جمله عملیات های مکانیکی آبخیزداری اعلام کرد و در پاسخ به این پرسش که طرح‌های این حوزه چه مقدار پیشرفت فیزیکی داشته‌اند یادآور شد: در حال حاضر این پروژه ها چیزی حدود 50 درصد پیشرفت فیزیکی داشته و در دست پیگیری قرار دارند.

وی تعریف پروژه‌های آبخیزداری در سطح استان گیلان بر اساس اولویت‌هایی که در هر حوزه وجود دارد را مورد تاکید قرار داد و یادآور شد: فراهم شدن بستر مناسب هم برای فعالیت‌های اجتماعی، فعالیت‌های زیستی و حتی تولید و رونق پایدار اقتصادی در جوامع انسانی از جمله فواید مهم آبخیزداری محسوب می‌شود.

 

 

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان