چهارشنبه, 29 اردیبهشت 1400
چهارشنبه, 29 اردیبهشت 1400
Wednesday, 19 May 2021
روزنامه گیلان امروز [ شماره ۵۷۴۵ ]

 

گیلان امروز- محمدیاری با بیان اینکه کشاورزان غرب گیلان برای تامین آب زراعی مورد نیاز خود با مشکلات عدیده‌ای مواجه هستند گفت: مسئولان هیچ انگیزه‌ای برای کمک به کشاورزان ندارند.

حسن محمدیاری در گفت‌وگو با شبستان ، ضمن انتقاد شدید از عملکردهای مسئولان به ویژه متولیان حوزه کشاورزی اظهار داشت: کشاورزان غرب گیلان برای تامین آب زراعی مورد نیاز خود با مشکلات عدیده‌ای مواجه هستند و این در حالی است که مسئولان هیچ انگیزه‌ای برای کمک به کشاورزان ندارند.

نماینده مردم تالش، رضوانشهر و ماسال در مجلس لایروبی انهار، رودخانه‌ها و آب‌بندان‌ها را برای حمایت از بخش کشاورزی مورد تاکید قرار داد و عنوان کرد: فصل زراعی در گیلان شروع شده است اما می‌بینیم که مسئولان اهتمامی در ترمیم سردهنه‌ها ندارند.

محمدیاری به مشکلاتی که کشاورزان غرب استان گیلان در بحث تامین آب زراعی با آن مواجه‌اند را مورد اشاره قرار داد و ابراز داشت:‌ یکصد میلیارد تومان اعتبار برای کمک به بخش کشاورزی غرب استان گیلان در نظر گرفته شده است اما می‌بینیم که هیچ انگیزه‌ای بین مسئولان در جهت تخصیص این مبالغ دیده نمی‌شود.

وی با بیان اینکه مسئولان باید به داد کشاورزان منطقه برسند، خشکسالی و کمبود آب در منطقه غرب گیلان را چالشی مهم ارزیابی کرد و یادآور شد: مقام معظم رهبری سال جدید را به نام سال تولید،  پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها نامگذاری کردند بنابراین انتظار داریم مسئولان هم در همین راستا حرکت و به وظایف خود عمل کنند.

نماینده مردم تالش، رضوانشهر و ماسال در مجلس مرتفع شدن موضوع تخریب سردهنه‌ها که در سیل اخیر تالش به وقوع پیوست را هم لازم و ضروری خواند و افزود: حوزه آب و تامین منابع آبی بخش زراعت از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و کسی نمی‌تواند منکر اهمیت بحث آبرسانی شود، به ویژه در مناطقی که قوت غالب مردم کشاورزی است.

 

 

 

 

 

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان