چهارشنبه, 29 اردیبهشت 1400
چهارشنبه, 29 اردیبهشت 1400
Wednesday, 19 May 2021
روزنامه گیلان امروز [ شماره ۵۷۴۵ ]

 

گیلان امروز- بر اساس آخرین اعلام وزارت بهداشت اکثر شهرستان‌های گیلان در وضعیت قرمز به سر برده و طبق اعلام ستاد کرونا تمامی مشاغل سطح یک، دو، سه، باید در نقاط قرمز تعطیل شود ولی برخی از اصناف هنوز محدودیت‌های کرونایی را جدی نگرفته‌اند.

به گزارش فارس ، پس از آغاز تعطیلات نوروز موج عجیب و سنگینی از مسافران وارد استان سرسبز گیلان شده و هر روز بر تعداد گردشگران افزوده می‌شد به‌طوری‌که از تاریخ ۲۷ اسفندماه سال گذشته الی ۱۳ فروردین‌ماه سال ۱۴۰۰ چیزی بالغ بر پنج میلیون مسافر به گیلان سفر کردند.

همین امر موجی از نگرانی را در دل مردم این خطه از کشور و در میان کادر درمان این استان ایجاد کرد، زیرا اغلب افراد حضور یافته در گیلان  بدون رعایت پروتکل‌های بهداشتی در سطح شهر تردد کرده و منجر به گسترش ویروس کرونا می‌شدند.

تمامی هشدارهای مسؤولان وزارت بهداشت بعد از اتمام تعطیلات نوروز به واقعیت مبدل شده و درنتیجه وتعداد فوتی‌های ناشی از کرونا در کشور بعد از دو ماه بار دیگر سه‌رقمی شده است و به گفته سخنگوی ستاد مدیریت و مبارزه با کرونا، در روزهای آینده وضعیت کووید ۱۹ بدتر می‌شود.

بعد از شروع موج چهارم سنگین کرونا در کشور، ستاد ملی مدیریت و مبارزه با این ویروس منحوس تشکیل جلسه داده و محدودیت‌های کرونایی در مناطق قرمز و نارنجی اعمال و مقرر شد در نقاط با وضعیت پرخطر فقط مشاغل سطح یک و در دیگر مناطق با وضعیت با حالت نارنجی مشاغل سطح دو مجوز فعالیت دارند.

بر اساس آخرین اعلام وزارت بهداشت اکثر شهرستان‌های گیلان در وضعیت قرمز به سر برده و طبق اعلام ستاد کرونا تمامی مشاغل سطح یک، دو، سه، باید در نقاط قرمز تعطیل شود ولی برخی از اصناف هنوز محدودیت‌های کرونایی را جدی نگرفته که مشاهده این موارد با توجه به روند صعودی کرونا در استان گیلان بسیار تأسف‌بار است.

به گفته مدیر گروه بیماری‌های مرکز بهداشت گیلان در روزهای گذشته برخی از مشاغل این استان به‌صورت چراغ خاموش در حال فعالیت بوده که ادامه داشتن این روند بسیار می‌تواند خطرناک واقع شود.

حسن رخ شاد با گله‌مندی از کاهش رعایت پروتکل‌های بهداشتی در گیلان گفت: شهروندان باید بدانند که تیم‌های مراقبتی و درمان و پرستاران طی یک سال گذشته با تلاش و همت جهادی بدون لحظه‌ای استراحت در جهت درمان بیماران تلاش می‌کنند.

یکی از مهم‌ترین راه‌های انتقال ویروس کرونا در کشور دورهمی‌های خانوادگی است به‌طوری‌که ابتلای یک نفر از اعضای خانواده به ویروس کرونا در موج چهارم کل خانواده را درگیر کرده ادامه این روند می‌تواند فاجعه بزرگ رقم بزند.

 

 

 

 

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان