چهارشنبه, 29 اردیبهشت 1400
چهارشنبه, 29 اردیبهشت 1400
Wednesday, 19 May 2021
روزنامه گیلان امروز [ شماره ۵۷۴۵ ]

 

گیلان امروز- مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان اعلام کرد: سال گذشته ۷۱ نمایشگاه کتاب در استان برگزار شد که ۴۰ هزار نفر از آنها بازدید کردند.

فیروز فاضلی در گفت و گو با ایرنا افزود: تعداد کتاب های منتشر شده سال گذشته در استان ۸۹۴ عنوان بود که نسبت به سال ۹۸ شش درصد رشد داشته است.

وی عنوان کرد : این تعداد کتاب با شمارگان ۹۸۸هزار و ۶۲ نسخه منتشر شده است که در این بین ۱۵۴ عنوان با شمارگان ۳۵۹ هزار و ۲۰۰ نسخه مربوط به حوزه کودک و نوجوان بوده و در این آمار ۷۷۹عنوان کتاب تالیفی و ۱۱۵ عنوان ترجمه بوده است.

وی با بیان اینکه ۷۵۶ عنوان کتاب با شمارگان ۶۸۷ هزار و ۶۷۲ نسخه چاپ نخست بودند، افزود : سال گذشته ۹۶۵مجوز نشر کتاب از سوی این اداره کل صادر شده بود که ۸۹۴ عنوان موفق به چاپ شدند و ۱۷ درخواست نیز رد شده بود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان یادآور شد: هفت میلیون و ۴۰۰ هزار نسخه کتاب از ابتدای سال ۹۳ تا پایان سال ۹۸ در استان منتشر شده است.

وی اظهار داشت: این تعداد نسخه کتاب در قالب چهار هزار و ۳۳۵ عنوان انتشار یافته، چهار هزار و ۲۰ عنوان کتاب تالیف و ۳۱۵ عنوان هم ترجمه است و سه هزار و ۲۱۸ عنوان کتاب از این تعداد چاپ نخست بوده است.

 

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان