شنبه, 29 خرداد 1400
شنبه, 29 خرداد 1400
Saturday, 19 June 2021
روزنامه گیلان امروز [ شماره ۵۷۶۸ ]

 

بخش اقتصاد- مدیرعامل توانیر از ارائه پیشنهاد برای تعرفه مجزای برق در پیک تابستان ۱۴۰۰ به هیئت دولت خبر داد.

محمدحسن متولی زاده، مدیرعامل توانیر در مراسم هفته نخست پویش هر هفته الف- به-ایران در سال ۱۴۰۰ گفت: تاکنون با سیاست‌های تشویقی و هماهنگی با مشترکان، مدیریت پایدار بار را دنبال کردیم اما برای اینکه این مسئله مستمر باشد باید به سیاست‌های تشویقی در کنار سیاست‌های بازدارنده توجه شود.

وی از ارائه پیشنهاد برای تعرفه مجزای برق در پیک تابستان ۱۴۰۰ به هیئت دولت خبر داد و افزود: علاوه بر سیاست‌های پیشگیری برای پایدار ماندن کنترل رشد بار باید سیاست‌های بازدارنده نیز اعمال شود که در حال حاضر افزایش تعرفه پیک بحران در هیأت دولت منتظر تصویب است. سال ۱۳۹۹ سالی بسیار سخت بود چرا که تابستان بسیار گرمی را پشت سر گذاشتیم و در زمستان نیز از نظر تأمین سوخت نیروگاه‌ها با مشکل مواجه شدیم.

متولی‌زاده با بیان اینکه بخش توزیع برق هم در بخش سازوکار و هم در بخش ساخت و ساز پیشتاز بود، ادامه داد: سال ۱۴۰۰ نیز سال بسیار مهمی است و صنعت برق برای تحقق فرامین و دستورات مقام معظم رهبری آمادگی کامل دارد و امیدواریم با بودجه تعیین شده شاهد گام‌های مؤثری در صنعت برق باشیم.

به گفته این مقام مسئول برنامه‌های متعددی را برای عبور موفق از تابستان ۱۴۰۰ در نظر گرفته ایم که از جمله آن می‌توان به مدیریت بار ادارات، استفاده از پتانسیل برق امید و برخورد با رمزارزهای غیرمجاز نام برد. با اجرای طرح برق امید بیش از هفت میلیون مشترک مشمول تخفیف صددرصدی شدند و تعداد مشترکان پرمصرف نیز به دلیل توجه و رعایت مصرف حدود شش درصد کاهش یافت که این آمار بسیار امیدوارکننده است.

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان