پنجشنبه, 02 اردیبهشت 1400
پنجشنبه, 02 اردیبهشت 1400
Thursday, 22 April 2021
روزنامه گیلان امروز [ شماره ۵۷۲۴ ]

 

گیلان امروز- رحیم حیدری با بیان اینکه یکی از چالش‌های چند وقت اخیر کمبود کپسول‌های اکسیژن در بیمارستان است که به دلیل ازدیاد بیماران کرونایی استفاده از آن بیشتر شده، گفت: از خیرین درخواست می‌شود برای تهیه کپسول‌های اکسیژن و کمک به بیمارستان و بیماران کرونایی مانند همیشه در این مسیر وارد عمل شوند.

به گزارش فارس ، رحیم حیدری در جلسه مقابله با ویروس کرونا در سالن اجتماعات فرمانداری لنگرود با بیان اینکه از تلاش‌های همه کادرهای درمان و نهادها در سال گذشته تقدیر و تشکر می‌کنم، اظهار کرد: کرونا بیماری عجیب قرن است که گریبان مردم جهان را گرفته و همه ویروس‌ها بعد از مدتی تضعیف می‌شوند ولی این ویروس برخلاف سایر ویروس‌ها کشنده‌تر شده که زنگ خطری برای همه است.

وی با بیان اینکه باید کوچک‌ترین علائم را جدی گرفت و به‌آسانی از آن نگذشت، گفت: حضور افراد مبتلابه کرونا در هر جمعی به معنی ترور جسم و جان افراد است و باید فرد بیمار شرایط بهداشتی و قرنطینه را حتماً انجام دهد.

فرماندار لنگرود با بیان اینکه در اواخر سال گذشته تعداد بیماران بستری روزانه در لنگرود تک‌رقمی بود ولی در چند وقت اخیر حجم بستری‌ها زیاد شده، افزود: بخش اعظمی از ازدیاد بستری‌ها مربوط به ساده‌انگاری است و باید باتجربه سال گذشته این وضعیت را نیز پشت سر بگذاریم.

حیدری با بیان اینکه هیچ‌چیز مهم‌تر از سلامت نیست، تصریح کرد: رسانه‌ها باید با محتوای درست به مردم اطلاع‌رسانی درست و دقیق داشته باشند تا مردم بیشتر از گذشته رعایت کنند که زودتر به شرایط عادی برسیم و بخشداران و شهرداران نیز در اماکن شهری درباره وضعیت موجود اطلاع‌رسانی کنند تا چرخه انتقال بیماری در شهرستان قطع شود.

وی با اشاره به چالش موجود در بیمارستان درباره اکسیژن بیان کرد: یکی از چالش‌های چند وقت اخیر کپسول‌های اکسیژن در بیمارستان است که به دلیل ازدیاد بیماران کرونایی استفاده از آن بیشتر شده و از خیرین درخواست می‌شود برای تهیه کپسول‌های اکسیژن و کمک به بیمارستان و بیماران کرونایی مانند همیشه در این مسیر وارد عمل شوند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان لنگرود نیز با بیان اینکه علی‌رغم همه هشدارهای لازم، عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی و عادی انگاری مردم، شهرستان لنگرود به فاصله چند روز از وضعیت زرد به قرمز تبدیل شد، اظهار کرد: باید تدابیری دقیق اندیشیده شود تا از وضعیت قرمز خارج شویم و عادی انگاری بیش از این ادامه پیدا نکند.

 

 

 

 

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان