شنبه, 29 خرداد 1400
شنبه, 29 خرداد 1400
Saturday, 19 June 2021
روزنامه گیلان امروز [ شماره ۵۷۶۸ ]

 

گیلان امروز- مدیر کل میراث فرهنگی گیلان با اشاره به اجرای ۱۷۰ طرح گردشگری طی سال گذشته در استان، گفت: بیش از هزار و ۲۵۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری توسط بخش خصوصی در این حوزه شده است.

به گزارش مهر، مسعود حلاج پور در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان گیلان با ارائه گزارشی از اقدامات انجام شده در نوروز ۱۴۰۰، اظهار کرد: نوروز امسال بیش از پنج میلیون مسافر وارد استان گیلان شده است.

وی در ادامه به طرح مرمت کاخ «سردار امجد» در شهرستان تالش اشاره و با بیان اینکه بر این کار سه میلیارد تومان اعتبار اختصاص یافته است، افزود: طرح مرمت این کاخ با هدف نمایش فرهنگ و تمدن غرب گیلان برای مردم انجام می‌شود.

مدیرکل میراث فرهنگی گیلان همچنین با اشاره به اینکه یکی از سیاست‌ها و اولویت کاری این سازمان برند سازی صنایع دستی استان است، گفت: رشتی دوزی را با محوریت رشت به عنوان شهر هنرهای ملی کشور به ثبت رسیده است.

حلاج پور با بیان اینکه ۱۷۰ طرح گردشگری با سرمایه گذاری یک هزار و ۲۵۰ میلیارد تومان در استان گیلان اجرایی و به بهره برداری رسید، افزود: با تکمیل و بهره برداری از این تعداد طرح برای هزار و ۵۰۰ نفر اشتغال زایی شده است.

 

 

 

 

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان