دوشنبه, 01 مرداد 1403
دوشنبه, 01 مرداد 1403
Monday, 22 July 2024
روزنامه گیلان امروز [ شماره ۶۵۴۷ ]

 

 

حسین مهرثابت*

پانزدهم تیر ماه جاری مردم ایران نهمین رییس جمهور کشور را برگزیدند. آقای دکتر مسعود پزشکیان چهره مردمی و پاکدست با سابقه‌ای منزه و پاک و خدمتگزار، دکتر پزشکیان به عنوان برگزیده چهاردهمین دوره ریاست جمهوری، جمهوری اسلامی ایران با چالش‌ها و مشکلات عدیده‌ای روبه‌روست و مردم نیز چه آنها که همت کردند و پای صندوق آراء آمدند و چه آنها که نیامدند و نیز آنهایی که به رقیب انتخاباتی دکتر پزشکیان رای دادند امروز به عنوان مردم ایران از رییس جمهور خود انتظارات و  توقعات زیادی دارند.

اگرچه خوشبختانه دکتر پزشکیان هوشمندانه و برخلاف رویه‌های معمول از طرح و عنوان قول و وعده‌های آرمانی و درازمدت و ناشدنی خودداری کردند و خود را ملزم به رعایت برنامه‌های مصوب و رهنمودهای رهبری معرفی کردند اما در قالب همین مسوولیت نیز انتظارات بسیاری متوجه رییس جمهور است.

خوشبختانه انتخاب دکتر پزشکیان از سوی همه‌ی جناح‌ها به صور مختلف، حتی کسانی که رای ندادند مورد استقبال و پذیرش قرار گرفته و این سرمایه اجتماعی می‌تواند در پیشبرد برنامه و اقدامات عملی دکتر پزشکیان اثربخش باشد.

مشکلات فعلی جامعه ما بخصوص در مساله تورم، بیکاری و عدم ثبات بازار سرمایه (بورس) و ده‌ها مساله اجتماعی و اقتصادی دیگر برآمده دوره‌ای خاص نیست بلکه این مشکلات طی سال‌های گذشته و در دولت‌های پیشین وجود داشته که متاسفانه روزبه‌روز نیز بر دامنه آن افزوده شده است و انتظار ویژه از رییس جمهور جدید این است که به طور اساسی و به دور از تبلیغات تکراری برای رفع این مشکلات همت نمایند.

علاوه بر مشکلات عمومی مناطق مختلف کشور نیز هر کدام مشکلات خاص خود را دارند که باید به طور جداگانه و خاص مورد توجه قرار گیرد.

از جمله استان گیلان سالهاست درگیر مشکلات جدی از جمله مسایل و مشکلات زیست محیطی، عقب‌ماندگی طرح‌های اجرایی در دست اقدام از جمله سدهای لاستیکی و ...، مشکلات انباشت و بلاتکلیفی در زباله‌های تولیدی، عقب‌ماندگی شهرها و ضعف برنامه‌های ترافیکی و ... است که رسیدگی به چنین مسایلی از جمله ناتوانی مدیریتی در استان مورد انتظار مردم است.

امیدوارم همه‌ی دستگاه‌های حاکمیتی و قوای دیگر کشور با یکدلی و همت مشترک رییس جمهور جدید آقای دکتر مسعود پزشکیان را یاری کنند تا بتوانند مسایل جاری کشور را حل کنند و موجب رضایت قاطبه مردم شوند. انشاءالله

* فعال سیاسی-اجتماعی، مدرس

 

 

 

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان