یکشنبه, 02 اردیبهشت 1403
یکشنبه, 02 اردیبهشت 1403
Sunday, 21 April 2024
روزنامه گیلان امروز [ شماره ۶۴۸۹ ]

گیلان امروز- معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به شناسایی و بستری ۷۵ بیمار جدید کرونایی در استان، گفت: در مقایسه با هفته گذشته شاهد افزایش ۳۰ درصدی در تعداد بسترها هستیم.

به گزارش مهر، آبتین حیدرزاده با اشاره به شناسایی و بستری ۷۵ بیمار جدید کرونایی مراکز درمانی استان گیلان، اظهار کرد: در مقایسه با روزهای گذشته شاهد افزایش ۳۰ درصدی در شناسایی و بستری بیماران هستیم. 

وی با بیان اینکه در حال حاضر بیمار ۳۰۰ کرونایی در مراکز درمانی استان گیلان بستری هستند، افزود: از این تعداد ۶۰ بیمار بد حال و در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند.

حیدرزاده در ادامه با اشاره به اینکه قطعاً مسافرت‌ها در افزایش تعداد بیماران کرونایی تأثیرگذار است و تأثیرات آن بعد از پایان تعطیلات مشخص خواهد شد، گفت: در روزهای اخیر شاهد افزایش تعداد تست‌های مثبت سرپایی در گیلان هستیم که در مقایسه با هفته گذشته که ۳۰ درصد بوده به ۵۰ درصد رسیده است.

وی ادامه داد: این نشان دهنده این است که بیماران به دنبال مسافرت‌ها و دورهمی ها و یا ارتباطاتی که در سطح بازار قبل از ایام عید داشته اند مبتلا شده اند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه مسافرت‌های ایام عید و دید و بازدیدها قطعاً نتایج آن دو هفته آینده مشخص خواهد شد، گفت: مهمترین توصیه ما به شهروندان و هموطنان عدم سفر به استان گیلان است.

وی اضافه کرد: شهروندان و مسافران در صورت سفر به استان گیلان باید سریعاً به شهرهای خود بازگردند در غیر این صورت هیچ تماسی با هیچ کسی نداشته باشند.

حیدرزاده تأکید کرد: متأسفانه در روزهای اخیر شاهد تغییر رنگ شهرها از زرد به نارنجی و نارنجی به قرمز بوده ایم قطعاً عادی انگاری و عدم توجه به توصیه‌ها و دستور العمل های بهداشتی سبب می‌شود تا شرایط شکننده استان گیلان نیز تغییر و رنگ شهرها تغییر کند.

به اشتراک بگذارید:
برچسب‎ها : گیلان, کرونا

نظر شما:

security code
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان