چهارشنبه, 29 فروردین 1403
چهارشنبه, 29 فروردین 1403
Wednesday, 17 April 2024
روزنامه گیلان امروز [ شماره ۶۴۸۷ ]

گیلان امروز - مدیرگروه بیماری های مرکز بهداشت گیلان، از مسافران خواست مدت زمان اقامت خود در گیلان را کوتاه کنند و گفت: افراد سعی کنند امسال از سفر کردن منصرف شوند تا سال ۱۴۰۰ سال پایان کرونا باشد و بدون اتفاق ناگوار از این شرایط بگذریم.

دکتر حسن رخشاد در گفت وگو با ایسنا، با بیان اینکه در شبانه روز گذشته ۴۸ بیمار جدید مبتلا به کرونا را بستری کردیم، گفت: در حال حاضر ۲۹۰ بیمار بستری در سطح بیمارستان های گیلان داریم و متاسفانه ۶۱ نفر شدیدا بدحال هستند.

وی با اشاره به وضعیت زرد کرونایی در همه شهرستان های گیلان، افزود: دو شهرستان رودبار و رودسر وضعیت بسیار شکننده ای دارند و حضور میهمانان نوروزی می تواند خیلی سریع وضعیت شهرستان های ما را به نارنجی و قرمز تبدیل کند.

مدیرگروه بیماری های مرکز بهداشت گیلان، با بیان اینکه کرونا به مراتب خطرناک تر از سایر بیماری های تنفسی مانند آنفلوانزاست، خاطرنشان کرد: آنفلوانزا علاوه بر درمان دارویی از واکسن هم برخوردار است و همه افراد این بیماری را تجربه کرده اند، اما کرونا درمان ندارد و فرایند واکسیناسیون آن هم طولانی است.

رخشاد، قدرت انتقال کرونا را خیلی بیشتر از آنفلوانزا دانست و اضافه کرد: تنها راه پیشگیری و کنترل بیمار کرونا توجه به حفاظت فردی از جمله ماسک زدن و رعایت دستورالعمل های بهداشتی است.

وی از مسافران خواست مدت زمان اقامت خود در گیلان را کوتاه کنند و گفت: افراد سعی کنند امسال از سفر کردن منصرف شوند تا سال ۱۴۰۰ سال پایان کرونا باشد و بدون اتفاق ناگوار از این شرایط بگذریم.

مدیرگروه بیماری های مرکز بهداشت گیلان، همچنین از مسافران خواست از حضور در دورهمی های شلوغ پرهیز کنند و یادآور شد: حضور در مکان های شلوغ و پر رفت و آمد نیز خطر ابتلا به کرونا را افزایش می دهد.

به اشتراک بگذارید:
برچسب‎ها : گیلان , کرونا

نظر شما:

security code
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان