یکشنبه, 12 آذر 1402
یکشنبه, 12 آذر 1402
Sunday, 03 December 2023
روزنامه گیلان امروز [ شماره ۶۴۰۳ ]

گیلان امروز- تیراندازی در یک فروشگاه زنجیره‌ای در شهر بولدر ایالت کلورادو آمریکا، دست کم ۱۰ کشته برجای گذاشته است که یکی از آنها یک افسر پلیس است. به گفته پلیس، مهاچم دستگیر شده است.

این تیراندازی حدود ساعت ۱۴:۳۰ عصر دوشنبه به وقت محلی در یک شعبه فروشگاه کینگ سوپر در شهر بولدر روی داد؛ جایی که به علت نزدیکی به دانشگاه ایالتی کلورادو& معمولا علاوه بر اهالی و سکنه محل خرید دانشجویان هم هست.
پس از آن که مهاجم وارد این فروشگاه شد و تیراندازی را آغاز کرد، پلیس محوطه را محاصره کرد اما یک ساعتی طول کشید که در پس رد و بدل شدن تیراندازی میان مهاجم و ماموران پلیس، تیراندازی بازداشت شود.
ویدیوهای منتشر شده از سوی شاهدان عینی و تصاویری که رسانه‌های آمریکا پخش کردند مهاجم را در حالی که پیراهنی بر تن ندارد و یک پای او زخمی شده نشان دادند که به خودرو پلیس منتقل شد.
چند نفر از شاهدان عینی تیراندازی و درگیری میان پلیس و مهاجم را روی شبکه اجتماعی یوتیوب به طور زنده پخش کردند.
ابتدا پلیس منطقه در توییتر از "تیراندازی در حال وقوع" در خیابان تیبل مسا در شهر بولدر خبر داد و حدود دو ساعت بعد، همچنان از مردم شهر خواست که از نزدیک شدن به منطقه درگیری پرهیز کنند و هشدار داد که شاهدان عینی از "عملیات و تاکتیک‌های عملیاتی" پلیس فیلم‌برداری نکنند.
با این حال، برخی از عابران و شاهدان صحنه‌هایی از این درگیری و تصاویر برخی از قربانیان را مخابره کردند.
جرد پولیس، فرماندار کلورادو در توییتر با قربانیان ابراز همدردی کرده و گفته هنوز در حال دریافت گزارش کامل از ابعاد واقعه است.
کاخ سفید می‌گوید جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا، در جریان جزییات این تیراندازی قرار گرفته است.
هفته گذشته هم در جریان یک تیراندازی دیگر در حومه اتلانتا در ایالت جورجیا ۸ نفر کشته شدند که در میان آنها ۶ زن آسیایی‌تبار حضور داشتند.

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان