شنبه, 12 اسفند 1402
شنبه, 12 اسفند 1402
Saturday, 02 March 2024
روزنامه گیلان امروز [ شماره ۶۴۶۶ ]

 

 

 

گیلان امروز- به گفته مدیرکل زندان‌های گیلان، با اشتغال بیش از هزار زندانی گیلانی، میزان کل حقوق پرداختی به زندانی‌های مشغول به کار در زندان‌های استان تا پایان امسال به پنج میلیارد تومان در هر ماه خواهد رسید.

رضا محمدی اصل، مدیرکل زندان‌های گیلان با بیان اینکه بیش از هزار زندانی گیلانی شاغل شدند، اظهار کرد: در حال حاضر هزار و ۵۰۰ زندانی در زندان‌های گیلان پس از گذراندن دوره‌های آموزشی، به همت کارافرینان، در رشته‌های کابیت و کمدسازی، پالت‌های چوبی، تولید سنگ‌های مصنوعی، مونتاژ لنت ماشین، تعمیر دستگاه‌های کشاورزی، پرورش کندوی عسل، نگارگری، خیاطی، گلدوزی، فرش بافی، صنایع دستی و کشاورزی مشغول به کارند.

وی با بیان اینکه زندانیان با کسب درآمد از کار خود می‌توانند بخشی از هزینه‌های خانواده هایشان را تأمین کنند، افزود: میزان دستمزد پرداختی به زندانیان شاغل در زندان‌های گیلان تا پایان امسال در مجموع به پنج میلیارد تومان در ماه خواهد رسید.

محمدی اصل با اشاره به حمایت «مرکز مراقبت بعد از خروج» از این افراد بیان کرد: زندانیان پس از آزادی، با ارائه گواهی‌های مهارتی کسب شده در دوران حبس، می‌توانند برای راه‌اندازی شغل مربوط تسهیلات دریافت کنند.

وی با بیان اینکه زندان‌های گیلان بیش از ۸۵ کارگاه فعال حرفه آموزی دارد، گفت: زندانیان زندان‌های گیلان تاکنون بیش از ۲ هزار مدرک مهارت‌های شغلی در رشته‌های مختلف دریافت کرده‌اند.

 

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان