یکشنبه, 13 اسفند 1402
یکشنبه, 13 اسفند 1402
Sunday, 03 March 2024
روزنامه گیلان امروز [ شماره ۶۴۶۶ ]

 

 

 

گیلان امروز- مدیرکل امور اقتصادی و دارایی گیلان از ثبت ۸۰ هزار فقره درخواست کد یکتا در استان خبر داد و گفت: از این تعداد بالغ بر ۴۶۶ هزار فقره درخواست معادل ۵۸ درصد منجر به صدور مجوز شده است.

به گزارش فارس ، علیرضا نوروزی مدیرکل امور اقتصادی و دارایی گیلان در نشست خبری با اصحاب رسانه در سالن اجلاس این اداره کل با اشاره به عزم دولت در ارایه صدور مجوزها به صورت الکترونیکی اظهار کرد: کل فرایند صدور مجوزها با عزم و اراده دولت به صورت الکترونیکی است.

وی با بیان اینکه برای دریافت مجوزها صرفاً لازم است به درگاه ملی مجوزها مراجعه شود، افزود: هر کسی برای دریافت مجوزها می‌تواند با مراجعه به تارنمای مجوزها، شرایط صدور مجوز را مشاهده و در صورت داشتن شرایط نسبت به دریافت آن اقدام کند.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان گیلان با بیان اینکه من‌ بعد صدور مجوزهای صنوف صرفاً از طریق سامانه مجوزها است، گفت: اشخاص واجد شرایط در صورت تکمیل فرایند در زمان مشخص مجوز خود را دریافت و شناسه یکتا دریافت می‌کنند.

نوروزی با بیان اینکه زمان دریافت مجوزها بین سه تا ۱۰۰ روز است، افزود: برای مجوزهای اعلامی سه روز و برای مجوزهای استعلامی تا ۱۰۰ روز زمان درنظر گرفته شده است.

وی با بیان از ابتدای اجرای این طرح تاکنون حدود ۸۰ هزار فقره درخواست ثبت شده، گفت: از این تعداد بالغ بر ۴۶۶ هزار فقره درخواست معادل ۵۸ درصد منجر به صدور مجوز شده است.

به گفته نوروزی، ۴۲ درصد درخواست‌ها توسط زنان و ۵۸ درصد درخواست‌ها توسط مردان گیلانی در درگاه ملی مجوزها ثبت شده و ۴۴ درصد مجوزهای صادر شده متعلق به زنان و ۵۶ درصد مجوزهای صادر شده متعلق به مردان بوده است.

وی با اشاره به تکلیف قانونی به دریافت شناسه یکتا برای همه فعالیت‌های اقتصادی و کسب و کار بیان کرد: بر اساس حکم تبصره ۷ ماده ۱ قانون تسهیل صدور مجوزها، همه کسب و کارها باید تا پایان امسال مجوز الکترونیکی دریافت کنند و در غیر این صورت از دریافت خدمات دولتی محروم می‌شوند.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی گیلان، سرعت و ذخیره زمان، رایگان بودن و همچنین غیرحضوری بودن دریافت مجوز الکترونیکی (شناسه یکتا) را از مزیت‌های فعالیت اقتصادی دانست.

نوروزی، ساماندهی کسب و کارها را یکی از مزیت‌های صدور مجوز الکترونیکی دانست و گفت: با صدور مجوزها به صورت الکترونیکی، خدمات دولت به کسب‌وکارها، شاغلین و تامین حقوق دولتی عادلانه و شفاف خواهد بود.

وی با آخرین وضعیت سرمایه‌گذاری خارجی در استان گیلان اشاره کرد و افزود: از سال ۱۳۸۳ تاکنون، یک هزار و ۸۸۸ میلیون دلار سرمایه‌گذاری مصوب در استان به ثبت رسیده که ۵۵۳ میلیون دلار سرمایه آورده طی این مدت داشته است.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی گیلان با بیان اینکه اغلب سرمایه گذاران خارجی در گیلان، چینی‌ها هستند، افزود: بیشتر سرمایه‌گذاری‌های صورت گرفته نیز در منطقه آزاد انزلی بوده است.

نوروزی همچنین به موضوع مولدسازی املاک مازاد دولت نیز اشاره کرد و گفت: دولت با فروش املاک مازاد خود منابع لازم را برای اتمام پروژه‌های عمرانی به‌کار می‌گیرد.

وی با بیان اینکه فروش املاک دولتی در موادسازی آخرین اقدام املاک مازاد است، افزود: اجاره، تهاتر، اوراق‌سازی و نهایتاً فروش، از جمله راهکارهای مولدسازی املاک مازاد دولتی است.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی گیلان با اشاره به اقدامات دبیرخانه مولدسازی در مولدکردن املاک دولتی استان بیان کرد: طی سه سال گذشته ۲۴ ملک مازاد دولتی به مبلغ یک هزار و ۶ میلیارد ریال به فروش رسیده است.

نوروزی با اشاره به مبحث بودجه استان گیلان افزود: طی ۱۰ ماهه نخست امسال ۱۱۰ درصد تحقق درآمدی در استان را شاهد بوده‌ایم.

وی با اشاره به جمع هزینه‌های عمرانی و هزینه کرد جاری دولت در گیلان نیز گفت: از ابتدای امسال تاکنون دو هزار و ۵۳۰ میلیارد تومان دولت در استان از خزانه اعتبال و پول پرداخت کرده است.

 

 

 

 

 

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان