شنبه, 12 اسفند 1402
شنبه, 12 اسفند 1402
Saturday, 02 March 2024
روزنامه گیلان امروز [ شماره ۶۴۶۶ ]

 

 

 

گیلان امروز- مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور گفت: مذاکره با روس ها برای ساخت طرح راه آهن رشت – آستارا ادامه دارد.

به گزارش دیارمیرزا، خیراله خادمی مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور، گفت: عملیات راه آهن رشت- آستارا حدود ۱۰ کیلومتر از سمت رشت و ۱۲ کیلومتر از سمت آستارا از سال های قبل شروع شده بود و در حال انجام کار است و برای طرح جدیدی که با روس ها داریم ۲۰ کیلومتر تملک زمین انجام دادیم.

وی افزود: منابع مالی از حدود ۲ ماه پیش در اختیار شرکت ساخت قرار داده شده که با آن خرید زمین ها انجام شود و طرف روسی طی هفته های گذشته قیمت پیشنهادی را ارائه کرده و در حال مذاکره هستیم. بر اساس توافقی که بین دو کشور امضا شده قرار است از طریق یک وام دولتی که روس ها در اختیار ایران قرار می دهند عملیات این طرح اجرا شود.

خادمی ادامه داد: سقف این وام یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون یورو بوده و در حال انجام کار کارشناسی هستیم که با ورود مجدد گروه های فنی روس به ایران، بتوانیم به توافق نهایی برسیم.

وی با بیان اینکه طول این محور ۱۶۲ کیلومتر است و اگر منابع مالی آن تأمین شود می توان ۵ ساله این عملیات به اتمام برسد اظهار داشت: تهیه ناوگان و روسازی این طرح از طریق روس ها انجام می شود و حدود ۵ میلیون متر مکعب مصالح خاکی نیاز داریم که در داخل استان تأمین نمی شود به همین دلیل پیش بینی کردیم از طریق قطار به تأمین مصالح بپردازیم.

 

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان