یکشنبه, 27 خرداد 1403
یکشنبه, 27 خرداد 1403
Sunday, 16 June 2024
روزنامه گیلان امروز [ شماره ۶۵۲۵ ]

 

 

 

 

گیلان امروز- سرپرست اداره کل مدیریت بحران استانداری گیلان گفت: وزش باد گرم در شبانه روز گذشته علاوه بر آسیب به برخی ساختمان‌ها، برق ۳۰۰ خانوار در شهرستان تالش را قطع کرد.

به گزارش گیلان امروز، محمدرضا حق بین، سرپرست اداره کل مدیریت بحران استانداری گیلان گفت: بر اثر وزش باد گرم در شبانه روز گذشته تاکنون، ۲ پایه ۱۲ متری برق نصب شده در روستای شیلان تالش سقوط کرد و برق ۳۰۰ خانوار این روستا و روستا‌های اطراف قطع شد که کارشناسان شرکت برق برای وصل کردن دوباره برق این خانوار‌ها در تلاشند.

وی از وقوع ۴۱ حادثه در شهر رشت بر اثر وزش باد با سرعت ۴۰ تا ۷۰ کیلومتر در ساعت در این مدت خبر داد و افزود: سقوط ۱۸ درخت، ۷ مورد سقوط اجسام و نمای ساختمان، ۲ مورد تخریب سقف و سربندی ساختمان، ۱۴ مورد حریق علفزار، آسیب به ۲ خودرو و ۴ خانه از جمله حوادث پیش آمده در شهر رشت در این مدت است.

سرپرست اداره کل مدیریت بحران استانداری گیلان گفت: همچنین ۲۲ اصله درخت و یک تابلو تبلیغاتی در فومن و ۴ اصله درخت و یک تابلو تبلیغاتی هم در صومعه سرا بر اثر وزش شدید باد سقوط کرد.

محمدرضا حق بین از سقوط یک آنتن مخابراتی در بندرانزلی خبر داد و افزود: بر اثر وزش باد، یک هکتار علفزار و عرصه‌ی جنگلی در روستای توشی و یک و نیم هکتار در روستای کاشکی شهرستان سیاهکل آتش گرفت که این آتش سوزی‌ها با تلاش کارکنان منابع طبیعی، مردم منطقه و دهیاری‌ها خاموش شد.

 

 

 

 

 

کشف پنج هزار لیتر سوخت قاچاق در رضوانشهر

گیلان امروز- فرمانده انتظامی رضوانشهر گفت: در بازرسی از یک دستگاه خودرو کامیونت، ۵۰۰۰ لیتر سوخت قاچاق از نوع نفت کشف شد.

سرهنگ سیدخلیل صفوی در گفت‌وگو با خبرنگاران با بیان اینکه ماموران انتظامی به منظور مقابله با قاچاق حین گشت‌زنی در سطح حوزه استحفاظی به یک دستگاه کامیونت مشکوک شده و برای بررسی آن را متوقف کردند، افزود: در بازرسی از این خودرو، ۵۰۰۰ لیتر سوخت قاچاق از نوع نفت کشف شد.

فرمانده انتظامی شهرستان رضوانشهر از تحویل سوخت کشف شده به شرکت نفت خبر داد و با اشاره به اینکه کارشناسان ارزش این سوخت را ۲۵۰ میلیون ریال برآورد کردند، گفت: در این خصوص متهمان ۲۲ و ۳۳ ساله دستگیر و با تشکیل پرونده در اختیار مرجع قضائی قرار گرفتند

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان