دوشنبه, 01 مرداد 1403
دوشنبه, 01 مرداد 1403
Monday, 22 July 2024
روزنامه گیلان امروز [ شماره ۶۵۴۷ ]

 

 

گیلان امروز- رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان با تاکید بر اهمیت بحث آرد و نان خاطرنشان کرد: ۲۵ گروه بازرسی از ابتدای آبان ماه تاکنون ۱۰۷۶ عملیات بازرسی در سطح نانوایی‌های استان انجام دادند که در پی این بازدیدها ۱۶۰ مورد تخلف در نانوایی‌ها ثبت شد.

صالح محمدی در گفت وگو با خبرنگاران، با اشاره به عملکرد سامانه سیمبای سازمان جهاد کشاورزی گیلان، گفت: این سامانه راه حلی برای مبارزه با گرانفروشی است و مردم می‌توانند با استفاده از سامانه سیمبا با کسانی که به بهانه‌های مختلف از جمله نوسانات بازار، دست به گران فروشی می‌زنند، مبارزه کنند.

وی افزود: عملیات‌های بازرسی جهاد کشاورزی استان از ابتدای آبان ماه تاکنون در سامانه سیمبا به تعداد ۷۹۳ مورد بوده که از این تعداد در ۶۱۷ مورد از این پرونده‌ها عدم تخلف احراز شده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان تصریح کرد: ۱۷۵ مورد پرونده مربوط به تخلف صنفی و تعزیراتی و یک مورد پرونده هم صورت جلسه کشف کالا و ارز قاچاق بوده است و ارزش ریالی تخلفات کشف شده ۴۶۲۳ میلیون ریال می‌باشد.

محمدی به مجموع شکایات مردمی رسیدگی شده در سامانه سیمبای جهاد کشاورزی استان گیلان از ابتدای آبان ماه تاکنون اشاره کرد و یادآور شد: همکاران ما در سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان توانسته‌اند از ابتدای آبان ماه سال جاری تاکنون به ۳۰۲ مورد شکایات مردمی که در سامانه سیمبا ثبت شده رسیدگی کنند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان خاطرنشان کرد: ۶۸ مورد کم‌فروشی، سه مورد گرانفروشی، ۶۶ مورد تعطیلی خودسرانه، چهار مورد عدم رعایت بهداشت، یک مورد عدم نصب نرخ نامه، یک مورد تراکنش نامتعارف، دو مورد عدم نصب تابلوشناسه و ۱۵ مورد هم عدم رعایت ساعت کار در این بازرسی‌ها ثبت شده است و واحدهای خبازی متخلف به تعزیرات حکومتی معرفی شده‌اند.

 

 

 

 

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان