شنبه, 18 آذر 1402
شنبه, 18 آذر 1402
Saturday, 09 December 2023
روزنامه گیلان امروز [ شماره ۶۴۰۸ ]

 

 

 

گیلان امروز- فرمانده انتظامی رامسر گفت: ۴ متهم غیر بومی که به بهانه خرید و فروش تلفن همراه، اقدام به کلاهبرداری از مردم می‌کردند، دستگیر شدند.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، ‌سرهنگ سید جلیل نبوی گفت: در پی شکایت یکی از شهروندان رامسری مبنی بر اینکه دو آقا و دو خانم ناشناس قصد خرید گوشی تلفن همراه آیفون را داشتند و نحوه واریز بهای این گوشی‌ها مشکوک می‌باشد، بررسی موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفت.

او افزود: با بررسی‌های تخصصی و اطلاعاتی صورت گرفته توسط کارشناسان پلیس آگاهی شهرستان رامسر، متهمان که غیر بومی بودند در مخفیگاه خود در یکی از نقاط شهرستان رامسر شناسایی شدند.

فرمانده انتظامی شهرستان رامسر اظهار داشت: با تحقیقات بیشتر مشخص شد که متهمان علاوه بر شاکی این پرونده از افراد دیگری نیز با همین شیوه و شگرد در استان‌های جنوبی و مرکزی کشور کلاهبرداری کردند که با بررسی‌های فنی به عمل آمده مشخص شد که وجوه مورد نظر از حساب‌هایی که با ترفند‌های مختلف هک و سرقت شده بود تامین می‌شد و گوشی‌ها مجدداً با قیمت‌ بسیار پایین و وسوسه انگیز در فضای مجازی برای فروش عرضه می‌گردید.

سرهنگ نبوی گفت: با هماهنگی قضائی، ماموران این پلیس با اخذ دستورات قضایی به مخفیگاه متهمان عزیمت و اقدام به جلب و دستگیری متهمان کردند و طی بازدید از مخفیگاه آنان، ۳ دستگاه تلفن همراه آیفون که به همین شیوه خریداری شده و در سیفون توالت مخفی کرده بودند، کشف شد.

فرمانده انتظامی رامسر افزود: متهمین پس از سیر مراحل قضائی و انتظامی به پلیس آگاهی منتقل شدند و در تحقیقات اولیه به بزه انتسابی اقرار کردند و در بررسی سوابق آن‌ها مشخص شد که اعضای این باند تحت تعقیب برخی استان‌های جنوبی و مرکزی کشور می‌باشند.

 

 

 

 

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان