جمعه, 17 آذر 1402
جمعه, 17 آذر 1402
Friday, 08 December 2023
روزنامه گیلان امروز [ شماره ۶۴۰۷ ]

 

 

 

بخش فرهنگی - آیین بزرگداشت پرویز مشکاتیان موسیقیدان و نوازنده سنتور همزمان با سالگرد درگذشت این هنرمند در فرهنگسرای ارسباران برگزار می شود.

به گزارش ایرنا از فرهنگسرای ارسباران، آیین بزرگداشت استاد پرویز مشکاتیان آهنگساز، موسیقیدان، استاد دانشگاه، پژوهشگر و نوازنده سنتور سه شنبه (۱۱ مهرماه) ساعت ۱۸ در فرهنگسرای ارسباران به نشانی خیابان شریعتی، بالاتر از سیدخندان، خیابان جلفا برگزار می شود.

این برنامه به مناسبت چهاردهمین سالگرد درگذشت این استاد موسیقی برگزار می شود و پخش کلیپ از فعالیت های پرویز مشکاتیان، سخنرانی چند تن از هنرمندان موسیقی درباره ایشان و اجرای آثاری از پرویز مشکاتیان توسط گروه موسیقی دستگاهی ایرانی قمر با خوانندگی حمیدرضا نوربخش و سرپرستی نوید دهقان از بخش های آن خواهد بود.

پرویز مشکاتیان متولد سال ۱۳۳۴ و درگذشته سال ۱۳۸۸، موسیقی را نزد استادانی همچون نورعلی برومند، داریوش صفوت، محمدتقی مسعودیه، مهدی برکشلی، عبدالله دوامی، سعید هرمزی و یوسف فروتن فراگرفت. وی از موسسان گروه موسیقی چاووش بود و در طول بیش از سه دهه فعالیت هنریش در کسوت آهنگساز و نوازنده، با خوانندگی همچون محمدرضا شجریان، شهرام ناظری، علی جهاندار، ایرج بسطامی، علیرضا افتخاری، حمیدرضا نوربخش و علی رستمیان همکاری کرد.

 

 

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان