پنجشنبه, 16 آذر 1402
پنجشنبه, 16 آذر 1402
Thursday, 07 December 2023
روزنامه گیلان امروز [ شماره ۶۴۰۷ ]

 

 

 

گیلان امروز- مدیرکل غله و خدمات بازرگانی مازندران گفت: شالیکوبی ها و تعاونی های روستایی که برنج تولیدی سال گذشته شالیکاران مازندرانی را به انبارهای اداره کل غله و خدمات بازرگانی استان مازندران تحویل دادند، ۸۰درصد از مطالبات خود را دریافت کردند.

عباسعلی وفائی‌نژاد مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان مازندران امروز در گفت‌وگویی، اظهار کرد: در راستای سیاست‌های حمایتی دولت از تولید محصولات کشاورزی و رونق بخشی به بازار برنج، شالیکوبی‌ها و تعاونی های روستایی که برنج تولیدی سال گذشته شالیکاران مازندرانی را به انبارهای اداره کل غله و خدمات بازرگانی استان مازندران تحویل دادند، ۸۰درصد از مطالبات خود  را دریافت کردند.

وی با بیان اینکه پرداخت وجه برنج پرمحصول به صورت هفتگی و پس از تحویل و تائید لیست کشاورزان شالیکار توسط مدیریت های جهاد کشاورزی هر شهرستان انجام می‌شود، افزود: با پیگیری‌های به عمل آمده تاکنون بیش از ۱۹۰میلیارد تومان از مطالبات مراکز طرف قرارداد تحویل برنج پرمحصول پرداخت شد.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان مازندران بیان کرد: تاکنون بیش از ۶هزارتن برنج پرمحصول ندا و شیرودی تولید سال ۱۴۰۱ پس از ارزیابی توسط کارشناسان خبره محلی و کارشناسان مرکز تحقیقات برنج، از مراکز طرف قرارداد خریداری شد.

وفائی‌نژاد، ارزش برنج خریداری شده از مراکز طرف قرارداد را تا پایان روز گذشته مبلغ  ۲۳۵میلیارد تومان ذکر کرد و گفت: تاکنون ۸۰درصد از این وجه به حساب شالیکوبی‌داران و تعاونی روستایی استان واریز شد.

وی یادآور شد: با اجرای طرح خرید برنج پرمحصول سال گذشته در استان مازندران، تاکنون قرارداد تحویل بیش از ۱۹هزار تن برنج ندا، شیرودی و فجر در بسته بندی‌های ۱۰کیلویی با شالیکوبی‌ها و تعاونی روستایی استان منعقد شد.

 

 

 

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان