پنجشنبه, 16 آذر 1402
پنجشنبه, 16 آذر 1402
Thursday, 07 December 2023
روزنامه گیلان امروز [ شماره ۶۴۰۷ ]

 

 

 

گیلان امروز- معاون امور بندری و اقتصادی اداره کل بنادر گیلان از رشد ۱۰۳ درصدی واردات کالاهای اساسی از طریق مجتمع بندری انزلی خبر داد و گفت: در حوزه واردات کالا شاهد رشد ۹۰ درصدی بودیم.

مجتبی نظری در گفت وگو با ایسنا با اشاره به برخی از فعالیت های حوزه صادرات و واردات مجتمع بندری انزلی طی شش ماهه امسال، گفت: تعداد کل کشتی های ورودی از ابتدای سال جاری ۳۷۷ فروند بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۵۴ درصد رشد داشته است.

معاون امور بندری و اقتصادی اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان با اشاره به عملیات تخلیه و بارگیری نفتی و غیر نفتی در مجتمع بندری انزلی افزود: در شش ماهه نخست امسال، یک میلیون و ۹۱۱۵ تن تخلیه و بارگیری در این مجتمع بندری انجام شد که نسبت به مدت مشابه سال قبل، رشد ۴۴ درصدی را تجربه کردیم.

نظری با اشاره به اینکه در حوزه واردات کالا شاهد رشد ۹۰ درصدی بودیم، گفت: از جمله این کالاها می توان به تخلیه ۶۷ هزار و ۷۳۷ تن آهن آلات اشاره کرد که با رشد ۴۲ درصدی روبرو بوده است.

 

وی با اشاره به واردات روغن خوراکی و غلات به عنوان کالاهای اساسی به مجتمع بندری انزلی، تصریح کرد: واردات روغن خوراکی به میزان ۷۲ هزار و ۹۶۴ تن و رشد ۲۶۵ درصدی بوده و غلات تخلیه شده رشد ۹۴ درصدی را نشان می دهد.

معاون امور بندری و اقتصادی اداره کل بنادر گیلان با اشاره به اینکه کالاهای اساسی تخلیه شده در شش ماهه امسال به میزان ۶۰۷ هزار و ۷۱۳ تن، رشد ۱۰۳ درصدی داشته است، خاطرنشان کرد: طی این مدت کالاهایی از جمله مواد شیمیایی، مصالح ساختمانی، مواد معدنی و کنستانتره میوه از طریق مجتمع بندری انزلی به کشورهای حاشیه دریای خزر صادر شد که نسبت به مدت مشابه سال قبل دو درصد رشد داشته است.

 

 

 

 

 

 

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان