جمعه, 17 آذر 1402
جمعه, 17 آذر 1402
Friday, 08 December 2023
روزنامه گیلان امروز [ شماره ۶۴۰۷ ]

 

 

گیلان امروز- مدیرعامل برق منطقه ای گیلان از افزایش ظرفیت خطوط انتقال انرژی استان خبر داد و گفت: استفاده از هادی های پر ظرفیت را در دستور کار خود قرار دادیم تا ضمن افزایش ظرفیت خطوط، حتی الامکان از احداث خطوط جدید بی نیاز شویم.

بهمن داراب زاده در گفت وگو با خبرنگاران، با اشاره به شرایط جغرافیایی ویژه و خاص استان گیلان، گفت: محدودیت‌های تهیه زمین در گیلان و موانع حقوقی متعدد برای احداث خطوط جدید، از جمله مشکلاتی است که موجب شد شرکت برق منطقه‌ای گیلان رویکرد و سیاست جدیدی را در بخش احداث خطوط انتقال و فوق توزیع نیروی برق دنبال نماید.

وی افزود: با توجه به تراکم بالا و رشد روزافزون جمعیت در استان گیلان بخصوص در اثر افزایش مهاجرت و ارزش بالای زمین در استان، شرکت برق منطقه‌ای گیلان، استفاده از هادی های پر ظرفیت را در دستور کار خود قرار داد تا ضمن افزایش ظرفیت خطوط، حتی‌الامکان از احداث خطوط جدید بی‌نیاز شویم.

داراب زاده عنوان کرد: با این رویکرد، در پروژه افزایش ظرفیت خط شهید عضدی و شهید مقدم با تعویض هادی، ظرفیت انتقال انرژی به میزان ۳۵ درصد افزایش یافت و در آینده نیز با استمرار این سیاست و با هدف اجتناب حداکثری از احداث خطوط جدید، خطوط فعلی و موجود به خطوط پر ظرفیت تبدیل خواهند شد.

 

 

 

 

 

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان