شنبه, 18 آذر 1402
شنبه, 18 آذر 1402
Saturday, 09 December 2023
روزنامه گیلان امروز [ شماره ۶۴۰۸ ]

 

گیلان امروز-رئیس کل دادگستری گیلان گفت: هرگونه سرقت در کوتاه‌ترین زمان رسیدگی و با سارقان به شدت برخورد می‌شود.

حجت الاسلام والمسلمین اسماعیل صادقی نیارکی در شورای پیشگیری از وقوع جرم استان در رشت با اشاره به پدیده‌ی مذموم سرقت گفت: نیروی انتظامی باید هرچه سریعتر سارقانی که محکومیت دارند، اما با رای باز آزاد هستند جمع آوری و تحویل دستگاه قضا دهد.

وی با انتقاد از فاصله زمانی بین وقوع سرقت با کشف سرقت در استان افزود: این روند زمینه‌ی درک علل و نحوه‌ی سرقت در موارد مختلف را سلب می‌کند و اجازه نمی‌دهد اقدامات پیشگیرانه به وقت مقتضی برای کاهش سرقت انجام شود.

رئیس کل دادگستری گیلان همچنین به دادستان مرکز استان ماموریت داد تا با شناسایی و بررسی سرقت‌های وقوع یافته در ۶ ماه گذشته، مطابق بودن بین وقوع و کشف سرقت را در دستور کار خود قرار داده و نقایص این روند را بررسی و اعلام کند.

حجت الاسلام والمسلمین صادقی نیارکی وقوع سرقت در گیلان را ناشی از اهمال و کوتاهی دستگاه‌های دولتی و سازمان‌های عمومی برای حفاظت از اموال و دارایی‌های خود دانست و گفت: این نقایص باید بررسی و با آسیب شناسی رفع شود.

 رئیس کل دادگستری گیلان خطاب به مدیران و دست اندرکاران اموال دولتی و بیت المال افزود: در صورت اثبات کوتاهی مدیران و دست اندرکاران در حفظ اموال دولتی و عمومی که منجر به ترک فعل آنان شود، برخورد قضایی و قانونی خواهد شد.

وی از مجموع اعضای شورای پیشگیری از وقوع جرم گیلان خواست نشست‌ها و مصوبات این شورا را بیشتر از گذشته جدی بگیرند و اجازه ندهند با بزه‌هایی همچون سرقت در بستر کم توجهی یا بی تفاوتی متولیان، زمینه‌ی اخلال در امنیت روانی جامعه صورت گیرد.

 

 

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان