پنجشنبه, 06 مهر 1402
پنجشنبه, 06 مهر 1402
Thursday, 28 September 2023
روزنامه گیلان امروز [ شماره ۶۳۵۲ ]

 

 

 

گیلان امروز- رتبه عملکردی نهضت سوادآموزی مازندران با اجرای شاخص‌های آموزشی امسال به رتبه ۱۷ سوادآموزی در سطح کشور ارتقاء یافت.

در همایش روسا و کارشناسان سوادآموزی مازندران امروز در دانشگاه تربیت معلم دخترانه قائم شهر، رویکرد‌های جدید آموزشی سازمان سوادآموزی در مبارزه و ریشه کنی بی‌سوادی بررسی شد.

معاون آموزشی سازمان سوادآموزی کشور در این همایش با تشریح روش‌ها و رویکرد‌های جدید جذب وآموزش بی‌سوادان گفت: بیش از ۲۷ هزار آموزشیار برای سواد آموزی جمعیت بی سواد در کشور مشغول فعالیت هستند.

نامجو منش افزود: براساس آمار سرشماری سال ۹۵؛ جمعیت ۹۵ درصدی باسوادان سال ۱۳۹۰ کشور در سال ۱۴۰۰ به بیش از۹۷ درصد رسید.

وی یادآور شد مازندران به نسبت آمار جمعیتی وبا بهره مندی از تلاش‌های ۵۰۰ آموزش دهنده، با کمتر از یک درصد بی‌سواد، استان با سواد کشور محسوب می‌شود.

عضو مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه قائم شهر هم با مهم شمردن امر سوادآموزی، تزکیه و تربیت را مقدم بر تعلیم دانست و بر ضرورت توجه متولیان نظام تعلیم و تربیت به این مهم تاکید کرد.

آیت اله معلمی افزود: علم آموزی وبالا رفتن آگاهی جامعه باعث بصیرت افزایی و شناخت دوست و دشمن می‌شود و به واسطه این شناخت است که برای عبور از مسیر‌های سخت، انسان اهل مقاومت می‌شود.

معاون آموزشی نهضت سوادآموزی مازندران هم با قدردانی از تلاش‌های آموزش دهندگان، نهضت سوادآموزی را یکی از اجزای کلیت نظام آموزش و پرورش و نهاد برآمده از انقلاب اسلامی دانست که به فرمان امام خمینی تاسیس و آغاز شد.

تقی پور با اشاره به جهش رتبه عملکردی نهضت سوادآموزی مازندران گفت:با تلاش مدیران و کارشناسان و آموزش دهندگان، رتبه مازندران از ۳۲ کشوری با اجرای شاخص‌های آموزشی و رشد ۵۰ درصدی امسال به رتبه ۱۷ سوادآموزی در سطح کشور ارتقاء یافت.

 

 

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان