پنجشنبه, 06 مهر 1402
پنجشنبه, 06 مهر 1402
Thursday, 28 September 2023
روزنامه گیلان امروز [ شماره ۶۳۵۲ ]

 

 

 

گیلان امروز- سامانه جوی بارش‌زایی که از یکشنبه‌شب فعالیت خود را در غرب گیلان آغاز کرده، موجب جاری شدن سیلاب در بخش‌هایی از آستارا شده است.

بارش‌های رگباری که از اواخر شنبه در آستارا آغاز شد، موجب آبگرفتگی برخی معابر و کندی رفت و آمد در نقاط شهری شد.این بارش‌ها در نقاط روستایی نیز موجب تخریب سازه‌های روبنایی از جمله جاده‌ها و سردهنه‌های آبیاری بین مزارع، قطع تعدادی از راه‌های ارتباطی و دسترسی به نقاط هم‌جوار شده است.با توجه به شدت بارش‌ها همچنین برخی ‌سازه‌ها به‌شدت آسیب دیده‌ و تخریب شده‌اند که از جمله می‌توان به پل اتومبیل‌رو سیبلی اشاره داشت. رئیس اداره هواشناسی آستارا در این زمینه گفت: میزان بارش باران از حدود ساعت ۲۱ شب قبل تا ظهر دیروز حدود ۲۱۸ میلی‌متر بوده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گیلان هم گفت: بر اساس بررسی‌ها، پل سیبلی شهرستان آستارا که به دلیل بارش‌های سیل آسا تخریب شده است ، قابل بازسازی نیست.

غلامعلی نیک‌فهم در گفت و گو با ایرنا اظهار کرد: بارش‌های سیل‌آسا و سیلاب، پل سیبلی آستارا را در مسیر "جنوب به شمال " تخریب کرده که قابلیت بازسازی ندارد و باید پل جدیدی ساخته شود.

وی با بیان اینکه تردد بر روی این پل امکان‌پذیر نیست و عبور خودروها از سمت مخالف انجام می‌شود، اضافه کرد: برای ساخت پل جدید ۲۵ تا ۳۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است البته با فروکش کردن آب باید بررسی‌های دقیق‌تری در این ارتباط انجام شود.

مدیرکل حوادث غیرمترقبه استانداری گیلان هم گفت: ۲۰ نفر در آستارا به دلیل بارندگی‌های شدید دچار مصدومیت سطحی شدند که سرپایی تحت درمان قرار گرفتند و حالشان مساعد است.

امیر مرادی در گفت و گو با ایرنا، با بیان اینکه بارندگی شدید در آستارا موجب تخریب ۲ باب منزل مسکونی در حاشیه رودخانه شد، اضافه کرد: ۵۰ نفر از مسافران و مردم نیز به دلیل بارندگی‌های شدید اسکان اضطراری داده شدند.

وی با اشاره به هشدار سطح نارنجی هواشناسی گیلان نسبت به بارندگی شدید در این استان، اضافه کرد: با برگزاری جلسه ستاد بحران دستگاه‌های مربوطه در کل استان آماده‌باش بودند ضمن اینکه احتمال بارش باران از آستارا پیش بینی شده بود.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری گیلان خاطر نشان کرد: بارش باران شدید در آستارا موجب ماندگاری آب، سیلاب و آبگرفتگی بسیاری از مناطق مسکونی در این شهرستان و شهر لوندویل و روستاها شده است.

مرادی با بیان اینکه تمام نیروها برای رفع مشکل سیلاب شهرستان آستارا پای کار هستند، اظهار کرد: فرماندار آستارا به همراه تیم شهرستانی پای کار بوده و افراد در نقاط بحرانی جابجا و اسکان اضطراری شدند.

فرامرز مرجانی سرپرست فرمانداری تالش در گفت‌وگو با فارس با بیان اینکه در پی بارش‌های شب گذشته قسمت‌هایی از جاده تالش  به آستارا ساعاتی مسدود شد اظهار کرد: مسیر مسدودشده جاده تالش به آستارا با همکاری دهیاری، راهداری، بخشداری و همکاری بسیج بازگشایی شد.

سرپرست فرمانداری تالش با اشاره به قطع دسترسی جاده روستای لمیر به روستاهای بالادست گفت: این مسیر به طول تقریبا ۱۵۰ متر تخریب شده که این امر موجب قطع برق و گاز۱۰۰ خانوار روستایی شده است.

سرپرست فرمانداری تالش با اشاره به خسارت وارده به باغات شهرستان بیان کرد: بر اثر طغیان رودخانه خشکه رود ویزنه ،شاهد آبگرفتگی تعدادی از منازل و خسارت‌های سنگین به باغات کیوی هستیم که ۲ دستگاه بیل لاستیکی در این روستا برای ارائه خدمات مستقر می‌باشد.

 

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان