یکشنبه, 02 اردیبهشت 1403
یکشنبه, 02 اردیبهشت 1403
Sunday, 21 April 2024
روزنامه گیلان امروز [ شماره ۶۴۸۹ ]
مدیر عامل شرکت کشتیرانی دریای خزر در مجمع عمومی صاحبان سهام مطرح کرد :

جهش ۵ برابری سود خالص کشتیرانی دریای خزر در سال ۱۴۰۱

۱۴۰۲/۰۳/۳۱ چاپ

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت کشتیرانی دریای خزر ( سهامی عام ) با حضور محمد مهدی نادری نماینده کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران و رییس مجمع و نیز مدیرعامل و سهامداران شرکت کشتیرانی دریای خزر در سالن همایش های اداره کل بنادر و دریانوردی گیلان در انزلی برگزار شد.
به گزارش پایگاه خبری رشت امروز، مدیر عامل شرکت کشتیرانی دریای خزر در جریان مجمع عمومی عادی سالیانه به گزارشی از دستاوردهای کشتیرانی دریای خزر در سال ۱۴۰۱ اشاره کرد و گفت : در سال ۱۴۰۱ بالاترین درآمد در قالب ارزی و ریالی با اختلاف نسبت به سال های گذشته کسب کردید ؛ به نحوی که درآمد ۷ هزار میلیاردی این شرکت در سال ۱۴۰۰ با برنامه ریزی های صورت گرفته و نیز بهبود بازاریابی و جذب و حمل کالاهای با ارزش و افزایش بهره وری ناوگان ، به رقم ۱۴ هزار میلیارد ریال در سال ۱۴۰۱ رسیده است و سود خالص ۱۴۹۰ میلیارد ریالی سال ۱۴۰۰ با جهش ۵ برابری به رقم قابل توجه ۷۵۰۰ میلیارد ریال افزایش یافته است .
مهندس کامبیز جهانبانی اظهار کرد : از سوی دیگر ، آیتم بهای تمام شده که در سال۱۴۰۰حدود ۶۹ درصد از درآمد عملیاتی شرکت را تشکیل می داد با کنترل هزینه و نظارت بر عملیات شناورها به ۴۹ درصد در سال ۱۴۰۱ کاهش یافت و حاشیه سود ناخالص شرکت از ۳۱ درصد به ۵۱ درصد ارتقا یافت.
وی در ادامه با تاکید بر اینکه شرکت کشتیرانی دریای خزر بزرگ‌ترین ناوگان ملی - تجاری در منطقه شمال کشور تلاش دارد تا سهم خود را در دریای خزر در بخش های واردات ، صادرات و ترانزیت افزایش دهد تصریح کرد :
حضور ایران در بنادر خارجی و استفاده بهینه از فرصت های ترانزیتی و توسعه حمل و نقل دریایی در راستای کسب سهم از بازار به میزان ۵۶ درصد در افق ۱۴۹۶ می باشد .
وی به دستاوردهای شرکت کشتی رانی دریای خزر در یک سال منتهی به ۲۹ اسفند سال ۱۴۰۱ اشاره کرد و خاطر نشان ساخت :
در سود عملیاتی با رشد ۴۲۸ درصد رشد در شرکت کشتیرانی دریای خزر تجربه شده است که در طی ۳۲ سال گذشته چنین جهش و روند مثبت ، بی سابقه بوده است .
به اذعان مدیر عامل شرکت کشترانی دریای خزر ، بهای تمام شده که در سال 1400 حدود 69 درصد از درآمد عملیاتی شرکت را تشکیل می داد با کنترل هزینه و نظارت بر عملیات شناورها به 49 درصد در سال 1401 کاهش یافت و حاشیه سود ناخالص شرکت از 31 درصد به 51 درصد ارتقا یافت.
به گفته جهانبانی دستاوردهای بزرگی در مدت یاد شده محقق شده است که سهم ۷۰ درصدی از بازار کانتینری در بنادر شمالی از دیگر اهداف محقق شده در کشتیرانی دریای خزر بوده است .
در مجمع عمومی عادی سالیانه در پایان ضمن پاسخ به سوالات سهامداران از سوی رییس مجمع و مدیرعامل شرکت کشتیرانی دریای خزر ؛ صورتجلسه مجمع عمومی عادی سالیانه به تصویب رسید.
بر اساس مصوبات مجمع عمومی صاحبان سهام مورخ ۳۱ خرداد ماه ۱۴۰۲ شرکت کشتیرانی دریای خزر مقرر گردید ؛ مبلغ ۶۸۰ میلیارد تومان ( به ازای هر سهم ۶۳۰ تومان ) از محل سود قابل تقسیم شرکت به عنوان سود سهام در حساب های شرکت منظور و با رعایت مفاد ماده ۲۴۰ لایحه اصلاحی قسمتی از قانون تجارت ، نسبت به پرداخت آن در وجه سهامداران اقدام گردد.
انتخاب روزنامه های کثیرالانتشار سراسری و محلی ، موسسه حسابرسی و همینطور تمدید فعالیت اعضای هیات مدیره برای مدت دو سال آتی دیگر از مصوبات مجمع صدرالاشاره بوده است .

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان