یکشنبه, 12 آذر 1402
یکشنبه, 12 آذر 1402
Sunday, 03 December 2023
روزنامه گیلان امروز [ شماره ۶۴۰۳ ]

گیلان امروز- شمار جانباختگان در اثر ابتلا به ویروس کرونا در آمریکا از ۵۰۰ هزار نفر عبور کرد.

دولت جدید آمریکا که خود را وارث «سیاست‌های اشتباه» دوبت سابق در زمینه مبارزه با ویروس کرونا می‌داند وضعیت وخیم ناشی از بحران سلامت و نیز عبور شمار قربانیان بیماری کووید۱۹ دراین کشور از مرز نیم میلیون نفر را« دلخراش» توصیف کرد.

جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا دوشنبه شب طی سخنانی در کاخ سفید با لحنی حزن انگیز به آمار قربانیان ویروس کرونا در کشورش اشاره کرد و خواستار آن شد که کلیه پرچم‌ها بر فراز ساختمان‌های دولتی به احترام قربانیان به حالت نیمه افراشته درآید.

 جن ساکی، سخنگوی کاخ سفید نیز اعلام کرده که پرچم‌ها به مدت پنج روز در ادارات و اماکن فدرال نیمه افراشته نگاه داشته می‌شوند.

ناقوس کلیسای واشنگتن نیز دوشنبه شب همزمان با سخنرانی جو بایدن به احترام جان باختگان کرونا پانصد بار به صدا درآمد.

رئیس جمهوری آمریکا که جیل بایدن، همسرش و کامالا هریس، معاون اول وی، او را همراهی می‌کردند پیش از یک دقیقه سکوت به احترام قربانیان بیماری کووید۱۹ در کشورش طی سخنانی یاد کشته شدگان را گرامی داشت و بار دیگر از شهروندان کشورش خواست که نسبت به خطرات بیماری هوشیار بمانند و دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت کنند.

جو بایدن در این خصوص تاکید کرد: «من همچنین می‌خواهم که اقدامی انجام دهیم، فاصله‌گذاری اجتماعی را حفظ کنیم، ماسک به صورت داشته باشیم و واکسن بزنیم.»

 بایدن و بانوی اول ایالات متحده به همراه کامالا هریس و همسرش مقابل دوربین‌ها در پای بالکن کاخ سفید که به احترام قربانیان با ۵۰۰ شمع روشن تزئین شده بود‌، حضور یافتند و پس از یک دقیقه سکوت محل را ترک کردند.

بیش از ۲۸ میلیون مورد ابتلا به بیماری کووید۱۹ در آمریکا شناسایی و ثبت شده و ۵۰۰ هزار و ۱۵۹ نفر از شهروندان این کشور نیز تاکنون بر اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده‌‌‌اند

به اشتراک بگذارید:
برچسب‎ها : کرونا, آمریکا

نظر شما:

security code
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان