پنجشنبه, 14 اسفند 1399
پنجشنبه, 14 اسفند 1399
Thursday, 04 March 2021
روزنامه گیلان امروز [ شماره ۵۶۹۷ ]

 

گیلان امروز-  معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی گیلان از عدم کمبود مرغ در گیلان خبر داد و گفت: توزیع مرغ در گیلان افزایش یافته و به ۲۶۰ تن در روز رسیده است.

به گزارش تسنیم ، میرحجت علی‌اکبرنژاد اظهار داشت: استان گیلان قطب تولید مرغ در کشور بوده و با افزایش 6 درصدی در تولید به هیچ وجه با کمبود تولید مواجه نیستیم.

معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی گیلان بیان کرد: تعادل در بازار استان‌ها همجوار گیلان بهم خورده و افزایش تقاضا باعث ملتهب شدن بازار گیلان شده است.

علی‌اکبرنژاد عنوان داشت: مردم نباید هیچ نگرانی بابت میزان مرغ و قیمت مرغ در استان داشته باشند لذا کشتارگاه‌های گیلان 3 شیفت در حال فعالیت بوده و اولویت ما تأمین همه نیازهای مرغ استان است.

معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی گیلان تصریح کرد: مردم تحت تاثیر هیجانات به‌دنبال ذخیره‌سازی مرغ هستند و این دلیل صف‌های طولانی در خرید مرغ است.

وی گفت: طبق اعلام ستاد تنظیم بازار مصوب شد که در روز 30 تن توزیع مرغ در استان را افزایش دهیم از 4 اسفند میزان توزیع مرغ در گیلان به 260 تن می‌رسد که 60 تن افزایش نسبت به روزهای گذشته دارد.

علی‌اکبرنژاد افزود: 10 تن مرغ مازاد در کشتارگاه‌ها وجود دارد تا اگر هر شهرستانی اعلام کمبود مرغ کند سریعاً مقدار لازم به آن شهرستان منتقل شود.

معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی گیلان بیان کرد: وزارت جهاد کشاورزی طول دوران پرورش مرغ را از 40 روز به 45 افزایش داده که این باعث افزایش وزن و تولید می‌شود.

علی‌اکبرنژاد تصریح کرد: گیلان مجوز افزایش 10 درصدی جوجه‌ریزی تا ماه مبارک رمضان را دریافت کرد اگر تأمین ارز دولتی همچنان محقق شود هیچ افزایش قیمت اتفاق نمی‌افتد.

وی با بیان اینکه هر چقدر بازار کشش داشته باشد توزیع ادامه پیدا می‌کند افزود: با توجه به مقدار زیاد جوجه‌ریزی در بهمن‌ماه پیش بینی ما این است که در نیمه 2 اسفندماه باید مرغ مازاد را از بازار جمع‌آوری کنیم.

علی‌اکبرنژاد خاطرنشان کرد: 2 هزار و 400 تن مرغ در ماه گذشته در استان گیلان ذخیره شده که در صورت اعلام ستاد تنظیم بازار به بازار تزریق می شود.

معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی گیلان بیان کرد: در چند روز آینده شاهد وفور توزیع مرغ با قیمت 20 هزار و 400 تومان در بازار گیلان هستیم.

 

 

 

 

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان