دوشنبه, 18 اسفند 1399
دوشنبه, 18 اسفند 1399
Monday, 08 March 2021
روزنامه گیلان امروز [ شماره ۵۷۰۰ ]

 

 

گیلان امروز- معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان گیلان از ارسال ۲۰ هزار اثر از دانش آموزان گیلانی در پنجمین جشنواره سلامت دانش‌آموزی خبر داد و گفت: این جشنواره به منظور سپاس از مدافعان سلامت برگزار می شود.

« امیر سراجی» با اشاره به برگزاری پنجمین جشنواره سلامت دانش‌آموزی به منظور سپاس از مدافعان سلامت با هدف آموزش سلامت به دانش آموزان و همچنین تقدیر از مدافعان سلامت به خبرنگار شبستان گفت: این جشنواره برای دانش آموزان همه مقاطع تحصیلی و در موضوعات متفاوت برگزار می شود که بهداشت فردی موضوع مشترک همه دانش آموزان است.

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان گیلان ۱۵ اسفند را آخرین مهلت ارسال آثار اعلام کرد و بیان داشت: دانش آموزان مقطع ابتدایی اول تغذیه سالم و بهداشت فردی را در قالب نقاشی و پیام بهداشتی به جشنواره ارسال کردند.

به گفته وی بهداشت فردی، تعذیه سالم، تفکیک زباله و پسماند موضوع مقطع ابتدایی دوم است که در قالب نقاشی، پیام بهداشتی و نامه‌ای به کرونا ویروس به این جشنواره با رویکرد آموزشی - ترویجی در زمینه تغذیه، تحرک فیزیکی، خود مراقبتی و محیط زیست ارسال شد.

سراجی بهداشت فردی، عوارض جانبی و تغدیه سالم و بلوغ را موضوع مقطع متوسطه اول در قالب نقاشی، پیام بهداشتی، نامه‌ای به کرونا ویروس و خاطره نویسی دانست و بیان کرد: بهداشت فردی، تعذیه سالم، تفکیک زباله و پسماند، مدیریت خشم و استرس و سلامتی از موضوعات مقطع متوسطه دوم اعلام شد.

وی با بیان اینکه تاکنون ۲۰ هزار اثر از دانش آموزان گیلانی در این جشنواره ثبت شده است تصریح کرد: این آثار در موضوعات خودمراقبتی، بهداشت فردی و پیشگیری از بیماری های واگیر چون کووید ۱۹، آنفلوآنزا و سرماخوردگی و غیرواگیر، ترویج فرهنگ تغذیه سالم و ریز مغذی ها با رویکرد افزایشی سیستم ایمنی بدن در شرایط بیماری کووید ۱۹، نقش محیط زیست و راه های حفاظت از آن، اهمیت ورزش و تحرک بدنی در سایت همگام ارائه شد.

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان